Влада Китаю з 2010 року почала активні дії по боротьбі з мережею інформаторів ЦРУ, пише The New York Times з посиланням на власні джерела.
За даними видання, за період з кінця 2010 по кінець 2012 року в країні було вбито щонайменше десяти інформаторів американської спецслужби, приблизно така ж кількість потрапили до в’язниць.
У ЦРУ досі не змогли встановити, що призвело до розкриття мережі інформаторів. За однією з версій, один з агентів видав китайським спецслужбам імена інформаторів, за іншою – влада Китаю змогли отримати доступ до каналів, за якими спілкувалися агенти ЦРУ.
Одного з інформаторів застрелили в будівлі суду на очах інших підозрюваних в роботі на ЦРУ, стверджують три високопоставлених співрозмовника The New York Times. Офіційно в спецслужбі не стали коментувати ці відомості.
Як пише газета, до 2010 року у ЦРУ сформувалася велика мережа інформаторів, в тому числі серед високопоставлених чиновників в Пекіні. До кінця року в ЦРУ і ФБР була сформована група з розслідування пропажі інформаторів під кодовою назвою «Медовий борсук» (Honey Badger).
Як з’ясувалося в ході розслідування, китайські спецслужби встановили прослуховуючі пристрої в ресторані, де агенти ЦРУ зустрічалися з інформаторами, а серед офіціантів були китайські контррозвідники. До 2013 року арешти і вбивства інформаторів припинилися.
Нові відомості показують, як успішні були китайські спецслужби в підриві діяльності американської розвідки навіть до добре відомого взлому в 2015 році, коли Пекін отримав доступ до даних тисяч держслужбовців США, в тому числі співробітників спецслужб.