Politerno > Україна і світ > Нардеп Мосійчук стверджує, що Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства

Нардеп Мосійчук стверджує, що Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства

  • Липень 26, 2017
  • 582 Переглядів
  • 12

Депутат Верховної Ради від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявив на своїй сторінці в Facebook про позбавлення Петром Порошенком українського громадянства Михайла Саакашвілі.

“Мені підтверджують: це правда – грузинського януковича Міхо Саакашвілі позбавили українського громадянства і це свідчить, що президент Петро Порошенко нарешті почав визнавати власні помилки. Він в незаконний спосіб надав наше громадянство і зараз виправляє виключно власні помилки”, – написав він.

Особа без громадянства в Україні прирівнюється до особи з іноземним громадянством. Те, що Саакашвілі став апатридом (особою без громадянства) означає, що він не зможе брати участь в політичних процесах в нашій країні.

Телефони прес-секретарів Порошенка наразі не відповідають. У прес-службі та в оточенні Саакашвілі “Українській правді” повідомили, що не мають інформації про припинення громадянства.

До речі, тепер у Саакашвілі можуть бути проблеми з в’їздом або виїздом з України. Виїзд з України іноземцю та особі без громадянства не дозволяється, якщо щодо нього ведеться дізнання чи попереднє слідство або кримінальна справа розглядається судом – до закінчення провадження у справі; він засуджений за вчинення злочину – до відбуття покарання або звільнення від покарання; його виїзд суперечить інтересам забезпечення безпеки України – до припинення обставин, що перешкоджають виїзду.

Виїзд з України іноземця та особи без громадянства може бути відкладено до виконання ним майнових зобов’язань перед фізичними та юридичними особами в Україні.

Прес-секретар Саакашвілі Дарина Чиж зазначила, що зв’яжеться з ним, оскільки сам політик знаходиться наразі в США.

Як відомо, 17-18 липня президент України Петро Порошенко перебував з офіційним візитом у Грузії.

Журналісти кілька разів задавали йому запитання про можливу екстрадицію Саакашвілі.

Спочатку Порошенко заявив, що Грузія не зверталася до України з проханням про екстрадицію, проте пізніше зазначив, що перевірив цю інформацію і виявилося, що Грузія зверталася, але Україна відповіла відмовою.

Головна прокуратура Грузії також підтвердила, що двічі офіційно зверталася до української сторони з проханням передати Саакашвілі і двічі отримала офіційну відмову.

У Грузії проти екс-президента країни Саакашвілі, який отримав українське громадянство і очолював Одеську облдержадміністрацію, порушено кілька кримінальних справ за звинуваченням в розтраті держкоштів і перевищенні службових повноважень.

Згідно з рішенням суду, в разі появи Саакашвілі в Грузії його повинні заарештувати.

Please follow and like us:

12 Comments Already

Comments are closed.