Politerno > Україна і світ > НАБУ попросило САП повторно звернутися до суду щодо стягнення 100 мільйонів гривень застави Насірова (Відео)

НАБУ попросило САП повторно звернутися до суду щодо стягнення 100 мільйонів гривень застави Насірова (Відео)

  • Жовтень 30, 2017
  • 339 Переглядів
  • Comments Off

НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) попросило САП (Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру) повторно звернутися до суду з клопотанням про стягнення до державного бюджету 100 мільйонів гривень застави, внесеної за відстороненого голову ДФС (Державної фіскальної служби) Романа Насірова.

Про це в інтерв’ю телевізійному “5-му каналу” повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

“Таке клопотання ми повторно скерували до Антикорупційної прокуратури”, – заявив він.

Раніше програма “Схеми” (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу “UA:Перший”) з’ясувала, що відсторонений голова ДФС Роман Насіров, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем, порушив умови запобіжного заходу, тому, на думку програми, держава має всі підстави стягнути 100 мільйонів гривень застави, внесеної його родичами на тимчасовий рахунок, у дохід держави.

Схоже клопотання прокурорів було відхилене Солом’янським районним судом Києва 8 червня, бо тоді суддя не взяла до уваги докази детективів про наявність у Насірова британського паспорта і повірила захисту підозрюваного про те, що його другий український закордонний паспорт анульований Міграційною службою.

При цьому журналісти заявили про виявлення нових обставин, які доводять, що суддя керувалась недостовірною інформацією, наданою захистом Насірова. Зокрема, суддя тоді взяла до уваги свідчення захисту, що другий український закордонний паспорт «анульований працівником територіального органу Державної міграційної служби шляхом пробиття більше від двох отворів у машинозчитуваній зоні».

Ці дані були згодом спростовані самою Міграційною службою, лист якої на адресу НАБУ журналісти навели у розслідуванні.

“Паспорт громадянина Насірова Р. М. № СDххх241 як нечинний, анульований і повернутий особі не значиться, а рішення про його анулювання співробітниками не приймалося”, – йдеться у ньому.

Щодо британського паспорта Романа Насірова, то суддя аргументувала відмову приймати докази його наявності тим, що відповіді британської сторони отримані нібито в межах іншого кримінального провадження.

При цьому детективи НАБУ і прокурори САП вважають це неправомірним, адже суддя не взяла до уваги те, що уповноваженим органам Великої Британії повідомили про зміну номеру кримінального провадження, в рамках якого робився запит про міжнародну правову допомогу.

На початку листопада у Романа Насірова спливає термін ознайомлення з матеріалами справи і незабаром розпочнеться її розгляд по суті. Запобіжний захід, обраний у березні і кілька разів продовжений, чітко визначив умови внесення застави у 100 мільйонів гривень.

Внесена застава слугувала гарантією, що підозрюваний виконає всі покладені на нього зобов’язання. В іншому випадку 100 мільйонів не повертаються, застава зараховується до бюджету України, а сам підозрюваний знову ризикує потрапити за ґрати на час розслідування.

Please follow and like us: