Politerno > Україна і світ > Лутковська розповіла, як мер Торецька відмовився від передачі в ОРДО

Лутковська розповіла, як мер Торецька відмовився від передачі в ОРДО

  • Січень 4, 2018
  • 268 Переглядів
  • 0

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що мер Торецька Донецької області Володимир Слєпцов і ще 6 осіб в останній момент відмовилися від передачі ОРДО у рамках обміну полоненими 27 грудня 2017 року.

Про це Лутковська розповіла в ефірі каналу “112 Україна“.

“Так сталося з ним (Слєпцовим) і ще з 6 особами, які вже приїхали на непідконтрольну уряду територію й уже там чітко сказали: Ми не хочемо тут залишатися, а хочемо повернутися на підконтрольну Україні територію”, – сказала омбудсмен.

Вона додала, що знає Слєпцова особисто і знає про його стан здоров’я, тому відправила його назад в першу чергу в автобусі із представниками ЗМІ.

“А решту 6 потім перевезли, бо жодна людина без її волі не може бути залишена на непідконтрольній території”, – додала вона.

Вона повідомила, що за тиждень до обміну було 20 осіб які вагалися, яке рішення їм приймати.

“І я не впевнена, що 7 входили до цієї двадцятки, це могли бути інші люди. Людина приїхала, отримала рішення суду або указ про помилування і вирішила залишатись”, – пояснила вона.

За словами Лутковської, представники ОРДО не перешкоджали тому, що ці люди вирішили не залишатися.

Крім того, Лутковська зазначила, що чекала у Горлівці до кінця обміну, і вивозила з собою останнього 74-ого заручника, “якого спочатку загубили і не привезли”.

Як повідомлялось, троє полонених військовослужбовців з Тернопільщини Олексій Кодьман, Володимир Бачинський та Василь Гулька, які були в числі обміняних на бойовиків військових ЗСУ, вночі 30 грудня прибули в Тернопіль.

Поділитися: