Politerno > Україна і світ > Тимошенко: Поданий владою проект кошторису на наступний рік – це бюджет руйнації економіки

Тимошенко: Поданий владою проект кошторису на наступний рік – це бюджет руйнації економіки

  • Жовтень 18, 2018
  • 151 Переглядів
  • Comments Off

Запропонований урядом Бюджет-2019 передбачає підвищення тарифів та замороження мінімальних зарплат і пенсій, що призведе до тотального збідніння людей та знищення середнього класу.

Про це Юлія Тимошенко заявила в коментарі телеканалу «Інтер» у парламенті.

«Уперше в історії України зарплати та пенсії дорівнюють 43% від прожиткового рівня. Це бюджет тотальної бідності, збереження нищівної для українських родин тарифної політики – вони зростають на 23%. Це корупційний та руйнівний для економіки «дембельський бюджет» влади Порошенка», – пояснила вона.

За словами лідера «Батьківщини», передбачені кошторисом мінімальні зарплати та пенсії в  доларовому обчисленні в 1,7 раза менші, ніж це було на початку 2014 року, фінансування охорони здоров’я урізали в 1,6 раза.

До того ж на обслуговування та погашення державного боргу, сформованого корупційним оточенням влади Порошенка, спрямовується 419 млрд грн, що на 115 млрд більше, ніж цьогоріч.

Також, на думку Юлії Тимошенко, є неприпустимим, що бюджет-2019 створено на старій податковій базі, із вдвічі вищими за розвинені країни ставками, що суттєво гальмує розвиток економіки.

«Цей бюджет, по суті , – вирок країні. Сподіваюсь, що депутати не ризикнуть за нього голосувати», – заявила лідер «Батьківщини».

Голова партії наголосила, що в разі  ухвалення урядового проекту бюджету «продовжиться падіння економіки, еміграція людей в інші країни, руйнація середнього класу». І народні обранці, які це підтримають, стануть спільниками політики геноциду українців, яку провадить Петро Порошенко, додала вона.

Юлія Тимошенко переконана: завданням влади, яка дбає про людей, має бути підняття мінімальних зарплат та пенсій, зниження щонайменше вдвічі тарифів на комунальні послуги та зменшення податкового тиску на бізнес: «Потрібно, щоб економіка розвивалася, а українські родини не витрачали свої доходи лише на газ та електроенергію».

Лідер партії запевнила, що відразу після виборів «бюджет руйнації» буде змінений на «бюджет розвитку країни та покращення добробуту громадян».

«Після зміни влади Порошенка буде ухвалений справедливий бюджет, з суттєво зниженими тарифами, з розмороженими пенсіями та зарплатами, з видатками на розвиток економіки. Буде зовсім інший бюджет», – підсумувала Тимошенко.

Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла у першому читанні проект державного бюджету на 2019 рік. Народні депутати затвердили постанову “Про висновки і пропозиції до законопроекту про держбюджет на 2019 рік” 240 голосами.

17 жовтня лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко в середу взяла участь в ювілейному засіданні Римського клубу, присвяченому 50-річчю організації.

Please follow and like us: