Politerno > Україна і світ > Оприлюднено перші подробиці щодо майбутнього ринку землі

Оприлюднено перші подробиці щодо майбутнього ринку землі

  • 21 Вересня, 2019
  • 1019 Переглядів
  • Comments Off

На громадське обговорення винесений законопроект про ринок землі.

Документ з’явився на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Законопроектом пропонується передбачити, що ринок сільськогосподарських земель буде запущено з 1 жовтня. Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, українські юридичні особи, а також територіальні громади та держава.

«Іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності», — йдеться в документі.

Згідно з документом, сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України (з урахуванням пов’язаних осіб) в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення такої області та не повинна перевищувати 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

«Порушення вимог цієї частини є підставою для відмови у державній реєстрації права власності на земельну ділянку», — вказано в законопроекті.

Пропонується передбачити, що «переважне право купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення має її орендар, за умови сплати ним ціни, за якою вона продається».

«Громадяни, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів», — йдеться в документі.

Законопроектом встановлюється мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Згідно з проектом, державних реєстраторів зобов’яжуть вносити інформацію про ціну речових прав, в тому числі прав користування, до Реєстру речових прав.

Пропонується доповнити закон «Про санкції» новим видом санкцій «заборона на набуття у власність земельних ділянок». Під них можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

«Реалізація проекту закону не потребує додаткового фінансування з державного та місцевого бюджетів, а також інших додаткових витрат», — йдеться в пояснювальній записці.

Нагадаємо, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила, що обов’язок президента – запитати в народу України, чи продавати сільськогосподарську землю і якщо продавати, то кому.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE