Politerno > Україна і світ > Стало відомо, що відбувалося у реєстрі декларацій, поки він був закритий

Стало відомо, що відбувалося у реєстрі декларацій, поки він був закритий

  • 30 Жовтня, 2020
  • 633 Переглядів
  • 0

Поки реєстр електронних декларацій був закритий від громадян через рішення Конституційного Суду, голова КС Олександр Тупицький та ще 5 його колег внесли туди повідомлення про свою заробітну плату.

Тупицький отримав 181 тисячу гривень зарплати 29 жовтня, наступного дня після закриття реєстру. І того ж дня вніс повідомлення про зміни в майновому стані.

Того ж дня зарплати отримали і задекларували судді КС:

  • Володимир Мойсик (голосував “за” рішення КС) – 211,6 тисячі гривень;

  • Ірина Завгородня (голосувала “за” рішення КС) – 201,3 тисячі гривень;

  • Сергій Головатий (голосував “проти” рішення КС) – 206,4 тисячі гривень;

  • Олександр Литвинов (голосував “за” рішення КС) – 189,4 тисячі гривень.

На день раніше, 28 жовтня, 221,93 тисячі гривень отримав суддя Віктор Колісник (голосував “проти” рішення КС). Повідомлення про це він вніс до реєстру також 29 жовтня, коли доступ до системи був закритий для громадян.

Суддя Литвинов, крім зарплатні, задекларував також отриманий кредит на 1,5 мільйона гривень.

Поки доступ був закритий, нардеп від “Опозиційної платформи – За життя” та бізнесмен Григорий Суркіс, який був серед ініціаторів скасування е-декларування, вніс інформацію про погашення кредиту на загальну суму 100,98 мільйона гривень.

Раніше у декларації Суркіса був зазначений лише один кредит на мільйон євро від афілійованої з ним же англійської компанії Lumil Investments LLP.

За період, поки реєстр був закритий, інформацію до нього подав також попередній президент Петро Порошенко. Він задекларував 22,5 мільйона гривень дивідендів від свого інвестиційного фонду за 45 хвилин після того, як доступ обмежили.

Скандальне рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства не змушувало закривати реєстр електронних декларацій чиновників і політиків.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE