Politerno > Україна і світ > Із “злитих” документів Пентагону випливає, що Китай відмовився давати “вагнерівцям” зброю

Із “злитих” документів Пентагону випливає, що Китай відмовився давати “вагнерівцям” зброю

  • 20 Квітня, 2023
  • 482 Переглядів
  • 0

Російська ПВК “Вагнера”, яка бере участь у повномасштабній війні в Україні, безуспішно просила Китай надати зброю на початку року.

Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Financial Times, про це свідчать секретні документи Міністерства оборони США, які потрапили в мережу.

Згідно з одним із опублікованих документів Пентагону, представники ПВК “Вагнера”, яка контролюється близьким соратником Владіміра Путіна Євгенієм Пригожиним, “шукали боєприпаси і обладнання” в Китаю “на початку 2023 року”.

Але станом на початок січня Китай “не надіслав (ПВК “Вагнера” – ред.) жодної зброї, навіть для випробувань, і не мав жодних контактів із (ПВК “Вагнера” – ред.) щодо постачання зброї”, йдеться в тому ж документі.

У “зливах” Пентагону також згадуються успішні приклади придбання ПВК “Вагнера” зброї в інших союзників Москви – Білорусі та Сирії.

Згідно з одним із документів, на початок січня Білорусь “уже поставила 50% обіцяної зброї” та запропонувала надіслати “вагнерівцям” 300 тисяч снарядів для гранатометів ВОГ-17. Бойовики також придбали в Сирії шість гранатометів СПГ-9 і 180 гранат у невстановлений час.

А в Туреччині ПВК “Вагнера” намагалась домовитись про закупівлю безпілотників, систем радіоелектронної боротьби, контрбатарейних систем і гаубичних артилерійських установок, але отримала відмову.

ПВК “Вагнера” з’явилася у 2014 році та активно діяла в низці країн, де Росія має важливі інтереси – зокрема Сирії, Лівії, Центрально-Африканській Республіці та Україні. Там вони, серед іншого, скоювали воєнні злочини й злочини проти людяності.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну “вагнерівці” брали участь у розправах над мирними жителями. До ПВК нині вербують ув’язнених із російських тюрем.

Нагадаємо, Фонд державного майна України продав на аукціоні Дружбівський кар’єр нерудних копалин “Кварц”, що знаходиться у Коростенському районі Житомирщини.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE