Politerno > Україна і світ > Польське видання уточнило, що Україні видають громадян, які переправляли нелегалів, а не ухилянтів

Польське видання уточнило, що Україні видають громадян, які переправляли нелегалів, а не ухилянтів

  • 4 Вересня, 2023
  • 416 Переглядів
  • 0

Польске видання Rzeczpospolita виправило статтю про екстрадицію українських громадян на запит Києва. Журналісти уточнили, що йдеться про видачу саме тих, хто допомагав ухилянтам нелегально переходити кордон, а не про видачу власне самих ухилянтів.

Про це повідомило польське видання Rzeczpospolita, яке цитує “Європейська правда”.

Загалом же текст залишився без істотних змін і розглядає потенціальну можливість того, як Польша може видавати Україні ухилянтів.

“Київ розглядає можливість притягнення до кримінальної відповідальності чоловіків, які завдяки хабарам не пішли на війну і знайшли притулок за кордоном”, – йдеться в анотації до статті.

Матеріал аналізує потенційну можливість видачі Україні ухилянтів від мобілізації. У цьому контексті згадано, кого Польща вже видворяла у минулому відповідно до домовленостей з Києвом.

“Польща вже вислала… українських громадян, які переправляють нелегальних іммігрантів до Європи. Виявляється, велика частина кур’єрів нелегальних мігрантів, яких ловить Польща, є громадянами України. Покарання за пособництво і підбурювання становить до восьми років”, – йдеться у публікації, у якій не вказаний часовий проміжок здійснених депортацій.

У статті згадано, що голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія нещодавно припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, рятуючись від мобілізації.

Згідно з даними Прикордонної служби Польщі, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року по 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців.

30 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні Ради національної безпеки та оборони України вирішили провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які було винесено з 24 лютого 2022 року.

Після цього голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія припустив, що Україна вимагатиме екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, уникаючи мобілізації.

Нагадаємо, Вінницька ОДА поновила будівництво стадіону у м. Бар і приховала ціни будматеріалів у підрядах на 56 мільйонів.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE