Politerno > Україна і світ > Українську енергосистему перевели у постійну синхронізацію з європейською

Українську енергосистему перевели у постійну синхронізацію з європейською

  • 28 Листопада, 2023
  • 391 Переглядів
  • 0

Європейська мережа операторів ENTSO-E 28 листопада ухвалила рішення про переведення України в режим постійної синхронізації з європейською енергосистемою.

Про це йдеться у пресрелізі ENTSO-E, повідомляє “Європейська правда”.

“Укренерго”, український системний оператор, досягнув відповідності ключовим технічним вимогам, необхідним для забезпечення постійного з’єднання між енергосистемами континентальної Європи та України”, – йдеться в повідомленні.

Окрім постійної синхронізації, ENTSO-E вирішив збільшити ліміт потужності для торгівлі електроенергією з континентальної Європи в Україну та Молдову до 1700 МВт, що на 500 МВт перевищує попередній ліміт.

Як нагадали в ENTSO-E, синхронізація з “Укренерго” розпочалась у 2017 році з підписання угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистем. У березні 2022-го відбулася аварійна синхронізація як знак солідарності Європи з Україною.

“Сьогоднішнє повідомлення сигналізує про повне виконання умов, передбачених угодою”, – підсумовують в ENTSO-E.

Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E налічує 39 операторів із 35 країн, які відповідають за безпечну та скоординовану роботу європейської електроенергетичної системи, найбільшої об’єднаної електричної мережі у світі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав головний кошторис країни на 2024 рік.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE