Politerno > Україна і світ > Польський міністр виступив проти продовження торгових преференцій ЄС для України

Польський міністр виступив проти продовження торгових преференцій ЄС для України

  • 10 Січня, 2024
  • 231 Переглядів
  • 0

Польський міністр сільського господарства Чеслав Секерський написав листа до єврокомісара з питань торгівлі, в якому наголосив, що він “принципово проти” продовження безмитної торгівлі з Україною.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на радіостанцію RMF FM, яка ознайомилася з листом міністра.

Видання нагадує, що Брюссель зараз працює над регламентом, який продовжить лібералізацію торгівлі з Україною до червня 2025 року.

Секерський же переконаний, що повна лібералізація торгівлі, запроваджена ЄС після початку війни, мала “протилежний ефект”.

За його словами, проблеми з надмірним імпортом стосуються не лише зернових, але й “цукру, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів (особливо замороженої малини) або яблучного концентрату”.

Зокрема, за даними Секерського, імпорт цукру з України зріс у 20 разів. На його думку, слід розпочати переговори з Україною “про поступову взаємну лібералізацію, що супроводжуватиметься поступовою адаптацією українського сільського господарства до стандартів і законодавства ЄС”.

Міністр виступає за те, щоб вилучити цукор, м’ясо птиці та яйця з-під дії правил вільної торгівлі ЄС та встановити посилені захисні положення.

Водночас Секерський оголосив про повернення Польщі до переговорів у рамках Координаційної платформи ЄС за участю України, Євросоюзу та країн-сусідів України “з метою пошуку ефективних і прийнятних механізмів”.

Уряд “Права і справедливості” вийшов з цієї Платформи на знак протесту проти того, що Європейська комісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно. Секерський також висловив готовність зустрітися з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом.

Нагадаємо, за даними Politico, у 2023 році Росія наблизилась до другого року рекордного буріння нафти, що є ще одним доказом низького впливу санкцій Заходу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE