Politerno > Україна і світ > На парламентських виборах у Франції сенсаційно виграють ліві, ультраправі лише треті

На парламентських виборах у Франції сенсаційно виграють ліві, ультраправі лише треті

  • 8 Липня, 2024
  • 305 Переглядів
  • Comments Off

У другому турі виборів у Франції на першому місці опиняється альянс лівих сил “Народний фронт”, а правопопулістське “Національне об’єднання” – на третьому місці.

Про це йдеться у прогнозі Elabe на замовлення BFMTV, RMC і La Tribune Dimanche, пише “Європейська правда“.

Схожі результати прогнозує також Ifop.

“Національне об’єднання” Ле Пен-Жордана Барделли, якому останні соцопитування прогнозували першість і навіть абсолютну більшість, може опинитися на третьому місці та отримати у парламенті від 115 до 150 місць. 

На першому місці опиняється альянс лівих сил “Народний фронт”, вони можуть отримати у Національній асамблеї 175-205 місць. Для абсолютної більшості необхідно здобути 289 мандатів.

На другій позиції опинився блок пропрезидентських сил “Разом”, їм прогнозують від 150 до 175 місць. 

Прогноз Ifop дає лівим від 180 до 215 місць, блоку “Разом” – 150-180 місць, “Національному об’єднанню” – від 120 до 150 мандатів.

Лідер “Нескореної Франції” з альянсу лівих  Жан-Люк Меланшон вже заявив, що президент Емманюель Макрон повинен запросити “Новий народний фронт” керувати країною”.

Прогнози є сенсаційними, оскільки останні опитування свідчили, що “Нацоб’єднання” якщо і не отримає абсолютної більшості, то все ж стане партією з найбільшим представництвом у парламенті.

У першому турі  “Національне об’єднання” та їхні соратники набрали найбільше голосів, зі значним відривом від пропрезидентського блоку.

Де-факто лідерка ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен пообіцяла, що прем’єр від її партії у разі приходу до влади після другого туру парламентських виборів не дозволить Україні використовувати французьку далекобійну зброю для завдання ударів по Росії.

Нагадаємо, лідер Лейбористської партії Кір Стармер, який у п’ятницю офіційно став прем’єр-міністром Великої Британії, оголосив склад свого уряду, МЗС та Міноборони очолили прихильники України.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE