Іран 5 серпня випустив повідомлення для пілотів і авіакомпаній уникати його повітряного простору на тлі загроз Тегерана напасти на Ізраїль.
Про це написала The Wall Street Journal, інформує Гордон.
Фактично це повідомлення про заборону польотів для комерційної й цивільної авіації без будь-яких вказівок, що може після цього статися, наголосив ЗМІ.
Повідомлення Ірану було зроблено на тлі повідомлень про його ймовірну атаку на Ізраїль у відповідь на вбивство в Тегерані глави політбюро палестинського угруповання ХАМАС Ісмаїла Ханії.
Ізраїль зі свого боку заявив, що готовий захищатися й відповісти, зокрема провести превентивний удар.
США й партнери намагаються “знизити температуру” на Близькому Сході, закликаючи Тегеран пом’якшити “помсту” за вбивство Ханії, однак Іран відкинув ці звернення, зазначивши, що йому однаково, якщо відповідь Ізраїлю спровокує війну.
Як вказала WSJ, під час квітневої атаки Іран випустив по Ізраїлю понад 300 дронів і ракет, але тільки після того, як заздалегідь попередив про свою відповідь і дав Ізраїлю і США можливість підготуватися. У підсумку більшість ракет і БПЛА було збито, не долетівши до Ізраїлю, але цього разу Іран відмовився надати докладні попередження, які допомогли би пом’якшити наслідки будь-якого удару, додав ЗМІ.
31 липня іранське агентство Mehr повідомило, що главу політбюро ХАМАС Ханію вбили в Тегерані. Він загинув унаслідок “обстрілу його будинку” в Тегерані, заявили у пресслужбі Корпусу вартових ісламської революції.
Іран і ХАМАС звинувачують Ізраїль у вбивстві Ханії, який перебував у Тегерані на інавгурації нового іранського президента Масуда Пезешкіана. ЗМІ повідомляли, що верховний лідер Ірану Алі Хаменеї наказав ударити по Ізраїлю у відповідь на вбивство Ханії. Водночас Ізраїль не визнав і не спростував своєї причетності до авіаудару.
У відеозверненні до ізраїльського народу прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що “попереду важкі дні”, але в Ізраїлі “готові до будь-якого сценарію”.
1 серпня президент США Джо Байден підтвердив готовність Вашингтона допомагати Ізраїлю захищатися від усіх загроз із боку Ірану, а також від ХАМАС, ліванського угруповання “Хезболла” і єменських хуситів, яких підтримує Тегеран, поінформували в Білому домі.
2 серпня ЗМІ повідомили, що США мають намір скерувати на Близький Схід додаткові бойові літаки на тлі загроз Ізраїлю з боку Ірану.
Читайте також: Україна жорстко відреагувала на рішення Малі розірвати дипломатичні відносини