Politerno > Україна і світ > “Екологічна” група підтримки. Як ДЕІ сприяла будівельній афері Гуди та чи вдасться йому завершити розпочате. Частина 2

“Екологічна” група підтримки. Як ДЕІ сприяла будівельній афері Гуди та чи вдасться йому завершити розпочате. Частина 2

  • 8 Серпня, 2024
  • 2529 Переглядів
  • Comments Off

Не так давно Politerno розповіло ганебну історію будівництва тернопільською компанією «Креатор-Буд» Ігоря Гуди ЖК «Gravity Park» на території колишнього санаторію «Пролісок» у заповідній зоні Святошинського району Києва. У нашому матеріалі, зокрема, йшлося про людей, які, судячи зі всього, допомагали Ігорю Богдановичу реалізовувати схему – починаючи від придбання на аукціоні компанії АТ «Україна туристична», якій належав зазначений санаторій, і до сприяння так званій «реконструкції» комплексу на різних стадіях її реалізації. Згадували ми про ексголову Тернопільської та Львівської ОДА, нині народного депутата від «Батьківщини»  Михайла Цимбалюка, пов’язаного з родиною Ігоря Гуди через невістку, а також про керівника  КП Лісопаркове господарство «Святошинське» (ЛГП) Ореста Обухівського та його шваґра, депутата Київської міської ради від «Батьківщини» Дениса Москаля.

Партія «Батьківщина» червоною ниткою проходить скрізь усю історію забудови санаторію «Пролісок». Будівельна компанія «Столиця Груп» Влади Молчанової є давнім та послідовним спонсорами партії Юлії Тимошенко, про що написано чимало повідомлень у ЗМІ. У попередньому матеріалі ми згадували про зв’язок Дениса Москаля та його сестри Христини Обухівської із Владою Молчановою. Своєю чергою чоловік Христини є керівником комунального підприємства, котре мало бити на сполох, коли «Креатор-Буд» починав «будівельну експансію» на ділянці поруч з національним парком. Утім, як зазначалося, Орест Обухівський закрив очі на порушення закону та загрозу екології Святошина. За усіма ознаками саме він, як колишній житель Тернопільщини із зв’язками в області, міг підкинути ідею відносно дуже привабливої ділянки «Проліску» людям, котрі донесли її Ігорю Гуді.

Продовжуючи досліджувати тему скандальної забудови, ми натрапили на нових фігурантів згаданої історії. Як з’ясувалося, у травні 2020 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 549-р керівником Державної екологічної інспекції України (ДЕІ) був призначений Андрій Мальований.

Андрія Мальованого в столичних політичних колах називають креатурою згаданого нами Дениса Москаля. Його мати Лідія Мальована, колишня депутатка Святошинської районної в м. Києві Ради, значилася помічницею Дениса Москаля на громадських засадах. В Святошинському районі Лідія Мальована працювала на посадах в соціальній сфері. Джерела вказують на дуже теплі стосунки пані Лідії із колишнім мером Києва та екснардепом від «Батьківщини», вже покійним Володимиром Бондаренком.

У жовтні 2020 року Андрій Мальований повідомив, що Державна екологічна інспекція розпочала перевіряти національний природний парк «Голосіївський», зокрема, обіцяв проконтролювати наявність охоронних зон та дотримання режиму природоохоронної території.

Втім, Андрій Миколайович, проти якого після звільнення з ДЕІ було порушено ряд кримінальних справ, від яких він переховується нібито у ЗСУ, зупиняти будівництво ЖК «Gravity Park» не збирався.

Натисніть, щоб збільшити

Державна екологічна інспекція Столичного Округу, яка власне й підпорядковувалася відомству Мальованого, надала Акт видалення зелених насаджень на території НПП «Голосіївський». Підписала зазначений Акт представниця інспекції, ще одна дуже цікава особа – Ліана Леріївна Берадзе.

Натисніть, щоб збільшити

Саме Ліана Берадзе згодом виїжджала на місце будівництва житлового комплексу на чолі комісії з перевіркою на предмет навмисного пошкодження дерев і саме ця комісія побачила там лише сухі дерева. Причину ж «засушення» дерев так і не встановили.

Натисніть, щоб збільшити

Або не захотіли встановити, адже згодом Інститут меліорації НААН України за ініціативою нацпарку ще й проводив заміри підземних вод на 119 ділянці, але результати дослідження у ДЕІ втаємничили і просто перестали виходити на контакт з представниками громади.

А ось лист від НПП «Голосіївський», який вже після перевірки Державної екологічної інспекції Столичного округу зробив свій огляд прилеглих до ЖК «Gravity Park» комплексів і написав експертний висновок, який відрізняється від того, що надала комісія на чолі з Ліаною Берадзе. У ньому чітко наголошується, що найбільш трансформованою є 119 ділянка.

Натисніть, щоб збільшити

Батько Ліани Берадзе, відомий в грузинських колах бізнесмен Лері Михайлович Берадзе, значиться одним із засновників ГО «ГОЦ «МЗІУРІ» з адресою у Макіївці Донецької області. Утім, це не завадило йому у січні 2023 року зареєструватися як приватний підприємець у так званій «Донецькій Народній Республіці» та, за деякими даними, отримати з рук окупантів певну посаду. Своєю чергою Ліана Берадзе невпинно росте по службі – тепер вона  заступниця начальника управління у ДЕІ Столичного Округу.

А тим часом громада Святошинського району звернулася в правоохоронні органи, щоб отримати інформацію про хід розслідування відносно незаконного будівництва. Та як з’ясувалося, активісти не є суб’єктами провадження і тому жодних даних поліція надавати їм не планує. Попри те, що мешканці району перші викликали поліцію до «Проліску» та писали заяви відносно порушень закону, відомості до ЄРДР були внесені за заявою такої собі ГО «Вулична правда».

Мешканці Святошина намагалися знайти цю організацію, але усі її вказані в реєстрах телефони не працюють. На власника «вуличної правди» Романа Салькова зареєстровано три громадські організації, які нічим помітним не займаються і, судячи зі всього, виступають в ролі фіктивних учасників різних процесів.

За всіма ознаками, кримінальну справу навмисно зареєстрували за іншою заявою, щоб відсторонити представників громади від процесу та позбавити їх права контролювати перебіг розслідування.

Окрім цього, у вересні 2023 року громада Святошина звернулася до Департаменту земельних ресурсів КМДА та отримала цікаву відповідь. Як з’ясувалося, на майно ПАТ «Туристичний комплекс «Пролісок», а саме готельно-житловий комплекс площею 9 612 кв.м. зареєстровано обтяження – арешт нерухомого майна. Обтяження встановлено в інтересах Київської міської прокуратури. На об’єкт незавершеного будівництва, що належить «Проліску» – теж накладено арешт.

Натисніть, щоб збільшити

Це вже не перші арешти майна компанії. Раніше на готельно-житловий комплекс арешт вже накладався, утім, згодом, скасовувався. Було це у серпні 2022 року і з того часу нових рішень відносно скасування арештів не виносилося.

З цього робимо висновок, що дані відносно обтяжень, зазначені у торішній відповіді КМДА, є актуальними і тоді виникають питання відносно законності будівельних робіт, які проводяться на території колишнього санаторію.

Як би там не було, закликаємо правоохоронців бути пильними та виконувати свої функції більш ретельно, адже, за всіма ознаками, кримінальну справу відносно незаконної забудови заповідної зони намагаються зам’яти. Також звертаємося до влади Києва віднестися з максимальною відповідальністю до теми забудови 119 ділянки, адже замість національного парку кияни отримають бетонні джунглі, за які потім нам усім «дякуватимуть» наші онуки.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE