Оголошений в розшук нардеп-втікач Артем Дмитрук розповів на каналі одеського юриста Тараса Никифорчука, як йому вдалося полишити Україну та заявив, що втік через те, що його хотіли “ліквідувати”.
Про це Дмитрук розповів в інтерв′ю адвокату.
“Була вже пікова ситуація, коли переслідування за мною та моєю сім′єю набрало максимальні оберти, мене просто хотіли ліквідувати, вказівка була дана з Офісу президента, за мною вже довгий час, декілька місяців стежили спецслужби України, і організовані злочинні групи, це підтвердили, власне, вони самі. Це було все абсолютно незаконним… Я це бачив та знав”, – зазначив Дмитрук.
За його словами, він прийняв рішення втекти 20 серпня, коли парламент приймав закон про заборону УПЦ МП.
Він повідомив, що спочатку до Молдови відправив свою сім′ю. А 23 серпня сам виїхав з Києва до Одеської області, у чому Дмитруку сприяв водій його товариша.
Нардеп розповів, що з Одеської області пішов у сторону Молдови, де 24 серпня дістався першого відділення поліції поруч з пунктом пропуску “Паланка”. “Мені довелося ніжками з портфельчиком довго-довго йти, щоб дійти до цієї ділянки Молдови”, – сказав він.
“Прийшов туди, абсолютно виконав всі свої громадянські обов′язки, заповнив необхідні документи, анкети, після чого отримав спеціальний документ, який давав мені дозвіл залишити територію Молдови. І почав свій рух далі”, – повідомив Дмитрук.
Нардеп не повідомив, як саме він перетнув український кордон, і хто йому у цьому допомагав.
Він заявив, що виїхав з України “тимчасово і вимушено”, а також сказав, що його права і повноваження не повинні були обмежувати у період воєнного чи надзвичайного стану відповідно до закону “Про статус народного депутата”.
Як повідомлялося, помічник народного депутата від ОПЗЖ Суто Мамояна – Володимир Миколайович Крохмаль – був за кермом автомобіля, який вивозив нардепа-втікача Артема Дмитрука з Києва в Одеську область.
Суд заочно обрав підозрюваному в нападах народному депутату Артему Дмитруку запобіжний захід у вигляді арешту без права застави.
Нагадаємо, народні депутати прийняли постанову про перейменування 327 населених пунктів у рамках декомунізації та дерусифікації.