У суботу Служба безпеки України затримала директора з контрольно-ревізійної роботи “Енергоатому” Олександра Скопича. Йому обрано запобіжний захід у вигляді застави в 1 мільйон гривень.
За повідомленням співзасновника проєкту “Наші гроші” Юрія Ніколова, Скопича затримали біля офісу компанії, у якої він вимагав хабар у 100 тис гривень.
За інформацією джерел ЕП, Скопич вимагав хабар за розвʼязання питання із поставками пального.
Згодом Київська міська прокуратура проінформувала, що Скопичу обрано запобіжний захід у вигляді застави у сумі 1 мільйон гривень.
Як зазначається в повідомленні, прокурори Київської міської прокуратури спільно з СБУ та за сприяння керівництва АТ “НАЕК Енергоатом” на одержанні 100 тисяч гривень неправомірної вигоди викрили 48-річного посадовця компанії.
“За даними слідства, до нього звернувся представник приватного товариства із проханням допомогти в отриманні оплати від одного з гірничо-збагачувальних комбінатів, що входить до складу АТ “Енергоатом”, за договором, укладеним ще в грудні 2022 року.
Посадовець пообіцяв вирішити це питання з керівництвом комбінату за 100 тисяч гривень. У разі ненадання грошей він заявив, що посприяє, аби укладений договір не був оплачений в жодному разі. Тож підприємець був змушений погодитись на ці умови.
Правоохоронці затримали співробітника АТ “Енергоатом” під час отримання грошей в порядку ст. 208 КПК України”, – зазначали у прокуратурі.
Посадовцю повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням такої вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Йому обрано запобіжний захід у вигляді застави у сумі 1 мільйон гривень.
Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснюють співробітники ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.
Згодом “Енергоатом” заявив, що Скопича затримали за активної участі представників компанії, і вона й надалі сприятиме слідчим.
“Одним із пріоритетів АТ “НАЕК “Енергоатом” є забезпечення дотримання норм чинного законодавства, зокрема в компанії діє політика нульової толерантності до корупції. І це стосується не тільки внутрішніх питань компанії, а й поведінки працівників поза межами службової діяльності.
Завдяки злагодженій роботі правоохоронців та активної участі представників “Енергоатома” було затримано одного із працівників компанії під час отримання неправомірної вигоди.
Затриманий сприяв у вирішенні питання в іншій компанії завдяки своїм зв’язкам та виступив посередником між підрядником і іншою компанією.
Наразі тривають слідчі дії. “Енергоатом” і надалі сприятиме слідчим у проведенні якомога швидшого та неупередженого розслідування”, – заявили у компанії.
Нагадаємо, за процесуального керівництва прокурорів САП та Київської обласної прокуратури детективи НАБУ спільно з СБУ на одержанні неправомірної вигоди за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання із прифронтового району викрили заступника Міністра енергетики України та трьох його спільників.