Politerno > Україна і світ > ООН однаковою кількістю голосів схвалила як резолюцію ЄС та України, так і американський проєкт

ООН однаковою кількістю голосів схвалила як резолюцію ЄС та України, так і американський проєкт

  • 24 Лютого, 2025
  • 678 Переглядів
  • Comments Off

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію Євросоюзу та України, яка засуджує російську агресію, проте США проголосували проти разом із Росією та ще менш ніж двома десятками країн.

Про це пише “Європейська правда” з посиланням на фото з результатами голосування на табло в X (Twitter) делегації ЄС.

Резолюцію ЄС та України підтримали 93 голосами "за", проти проголосували 18 країн – у тому числі Сполучені Штати, які перед цим критикували документ. 

Окрім США, "проти" голосували Росія, Білорусь, Угорщина, Ізраїль, КНДР, ЦАР, Буркіна Фасо, Бурунді, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Гаїті, Малі, Судан, Нігер, Нікарагуа, Палау і Маршаллові Острови. 

У проєкті резолюції від Євросоюзу та України ідеться про "повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну" міститься вимога до Росії "негайно, повністю і беззастережно вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

За словами заступниці постпреда США при ООН Дороті Ші, попередні резолюції ООН, які містили засудження дій Росії та вказували на порушення нею міжнародного права, "не змогли зупинити війну".

Вона наголосила, що нинішня війна завдала надмірних страждань "людям в Україні, Росії та за їхніми межами" та призвела до "непотрібних смертей поколінь українців і росіян".

"Настав час державам-членам повернутись до цілей і принципів Статуту, а саме – підтримання міжнародного миру та безпеки, зокрема шляхом мирного врегулювання спорів", – додала представниця США, заявивши, що саме це і має на меті внесений США проєкт резолюції ООН.

Дипломатка також закликала Україну та Росію підтримати саме американську резолюцію.

"Саме тому США проти винесення на голосування іншої резолюції і саме тому ми не можемо підтримати резолюцію України та закликаємо до її відкликання на користь потужної заяви, яка зобовʼязує нас покласти край війні та працювати задля тривалого миру", – підсумувала представниця США.

Отже, після голосування за резолюцію ЄС та України генеральна асамблея ООН ухвалила й резолюцію США до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За резолюцію США "Шлях до миру" проголосували 93 держави-члени ООН, проти виступили вісім, 73 – утримались під час голосування. Україна була однією з держав, що утримались.

Генасамблея ООН водночас відхилила російську поправку "про необхідність усунення корінних причин української кризи": проти неї висловилась 71 держава, а підтримала – тільки 31.

У короткому проєкті резолюції США висловлюється скорбота у зв'язку з "трагічною загибеллю людей під час російсько-українського конфлікту", а також "міститься заклик до швидкого припинення конфлікту і подальший заклик до встановлення міцного миру між Україною і Росією".

18 лютого у Саудівській Аравії пройшли перші перемовини між США та Росією щодо завершення війни в Україні та співпраці між обома країнами. Одним із головних представників російської сторони був Кирило Дмитрієв – чоловік із цікавою історією відносин з Україною та США.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE