Politerno > Україна і світ > Ворог атакував західні області України – Шмигаль каже про удар по “основі енергомережі”

Ворог атакував західні області України – Шмигаль каже про удар по “основі енергомережі”

  • 7 Лютого, 2026
  • 341 Переглядів
  • Comments Off

Уночі, 7 лютого, російські окупаційні війська завдали комбінованого масованого удару по Україні. Зокрема, під обстрілом опинилися: Хмельницька, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська, Львівська області. Міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що під ударом були підстанції та повітряні лінії 750 кВ і 330 кВ, які він назвав основою енергомережі України.

КР на Миколаївщині в північно-західному напрямку”, – зазначили Повітряні сили ЗСУ в соцмережах.

Крім того, у ЗС повідомили про атаку дронів на низку областей України.

Згодом Повітряні сили повідомили про “2 групи КР на Одещині курсом на Вінниччину”, а ще згодом про ракети курсом на Хмельниччину та Тернопіль, Вінницю та Львівщину.

Оновлено станом на 04:54. Як повідомило Суспільне, “у Бурштині на Івано-Франківщині було чути звуки вибухів”. Також вибухи чули і у Вінниці.

Голова Вінницької ОВА Наталія Заболотна повідомила в соцмережах, що Вінницька область перебуває під масованою повітряною атакою РФ.

Оновлено станом на 07:04. Повітряні сили повідомляють про нові ракети, які прямують у міста України. Зокрема, КР летять у Хмельницьку, Тернопільську, Франківську та Львівську області.

Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив про нову загрозу. 

“Крилаті ракети вже курсом на сусідню Тернопільську область. Будьте в безпечному місці”, – написав він.

Крім цього, як пише Суспільне, вибухи чули і в Рівному.

Оновлено станом на 07:20. У ПС повідомили про крилату ракету, яка летить курсом на Рівне. 

Згодом, Повітряні сили повідомили і про рух БпЛА. Зокрема, на Львівщину, Тернопільщину, Старокостянтинів, Бердичі і Кіровоградщину.

Станом на 07:52. У низці східних та центральних областях почались відбої тривоги, проте в західних – небезпека все ще триває. 

Як зазначив Шмигаль у Telegram, ворог вдарив також по Бурштинській ТЕС та Добротвірській ТЕС.

Пряма мова Шмигаля: “Під ударом були підстанції та повітряні лінії 750 кВ і 330 кВ — основа енергомережі України…

… Блоки АЕС були розвантажені персоналом. Станом на зараз по всій території України застосовано 4,5–5 черг графіків аварійних відключень, а у східних та північних областях — спеціальні графіки аварійних відключень”.

Міністр додав, що диспетчер “Укренерго” активував запит на аварійну допомогу від Польщі.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE