Politerno > Україна і світ > Названо силовиків та чиновників, які цікавилися даними у справі “Мідас” та автомобілями детективів НАБУ

Названо силовиків та чиновників, які цікавилися даними у справі “Мідас” та автомобілями детективів НАБУ

  • 26 Лютого, 2026
  • 61 Переглядів
  • Comments Off

Національне антикорупційне бюро повідомило імена осіб, які проглядали у судових реєстрах дані про операцію «Мідас» щодо корупції в енергетиці.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Також ці особи у системі «Безпечне місто» шукали дані щодо транспортних засобів НАБУ. Ці ж імена назвав директор Бюро Семен Кривонос під час засідання комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.

Так, окремі співробітники органів державної влади шукали інформацію в Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР) щодо ухвалених судових рішень у провадженні № 52025000000000472 – операція «Мідас». Після низки обшуків, які детективи НАБУ провели 10 листопаду 2025 року, за номером справи пошук здійснювали:

  • Романченко О.В., Войтко В.В., Лутай А.А. (Служба безпеки України, 14.11.2025); 
  • Згіблов С.О. (Державне бюро розслідувань, 15.11.2025);
  • Гавриш В.І., Сидоров М.Д. (Офіс генерального прокурора, 18.11.2025);  
  • Великоречанін П.О. (Заступник голови АРМА, 28.11.2025);  
  • Русавський В.О. (Національна поліція України, 28.11.2025);  
  • Махаринський О.В. (Служба безпеки України, 01.12.2025).

За контекстним пошуком за прізвищем підозрюваного «Чернишов Олексій» або певними адресами проживання шукали дані: 

  • Клименко Н.О. (Державна служба фінансового моніторингу України, 20.11.2025);  
  • Жук О.В. (суддя Київського апеляційного суду, 01.12.2025);  
  • Великоречанін П.О. (Той самий заступник АРМА, 28.11.2025).

Також встановлено, що протягом 2025 року певні особи шукали у комплексній системі відеоспостереження міста Києва («Безпечне місто») транспортних засобів НАБУ. До цього причетні співробітники: 

  • Служби безпеки України – Сіроус А.В., Воронцов О.Л., Ференс Д.Д., Хмільовський О.А.;  
  • Державного бюро розслідувань – Тагамлик О.В., Просяник І.О., Архипов А.С.  
  • Національної поліції України – Золотих М.Ю., Романюк С.М., Шуть Д.В., Конончук С.В., Бойко В.І., Кльоц С.А., Дудік А.К.  
  • Бюро економічної безпеки України – Бондаренко О.Р.

“Щодо перегляду реєстру судових рішень, я одразу можу сказати, а що вони там переглядали? Які законні підстави переглядали за пошуком за номером кримінального провадження реєстр судових рішень, щодо рішень, які виносяться ВАКС у нашій справі, якому розслідуємо і здійснює процесуальний керівництво САП. Жодних підстав немає.

Щодо “безпечного міста” слід віддати належне, тобто ці заходи могли проводитися, якщо вони проводилися в межах чинного законодавства, ми будемо це з’ясовувати, і в тому числі будемо звертатися і вже звертаємося з відповідними запитами до правоохоронних органів, які здійснювали такий пошук”, – зазначив Кривонос під час засідання.

Він наголосив, що немає логічного пояснення, чому в реєстрі судових рішень така кількість чиновників намагались щось побачити. В тому числі зʼясувати, які особи фігурують у справі.

Нагадаємо, маловідома компанія ТОВ “Больверк” досягла блискучих результатів за час війни – збільшила свої доходи майже в 150 разів у порівнянні з довоєнними часами.

Діліться у соцмережах: