США заявляють про завершення 10-ї поспіль ночі ударів по Ірану, уражено ракетні та безпілотні пускові установки, а також системи протиповітряної оборони. Тегеран відповів атаками у відповідь на об’єкти США в країнах Близького Сходу, а Корпус вартових ісламської революції заявив, що вони завдали удару по інфраструктурі Amazon.
Президент США Дональд Дж. Трамп сьогодні ввечері поспілкувався з журналістами щодо Ірану після завершення фіналу чемпіонату світу з футболу в Нью-Джерсі, заявивши: «Іран дуже, дуже сильно постраждав. Вони втратили майже все у військовому плані. У них залишилося дуже мало. У них є кілька ракет. У них є кілька безпілотників. У них є деякі виробничі потужності. Небагато».
Трамп додав, говорячи про сьогоднішній раунд ударів у відповідь по цілях в Ірані: «Ми знову дуже сильно вдарили по ньому сьогодні ввечері, і ми зробили це на честь, ймовірно, трьох – ймовірно, трьох, а не двох – великих патріотів».
U.S. President Donald J. Trump spoke to reporters tonight about Iran after leaving the World Cup Finals in New Jersey, stating: “Iran has been very, very badly damaged. They've lost everything, almost, militarily. They've got very little left. They've got some missiles. They've… pic.twitter.com/wQbvFFCAc2
— OSINTdefender (@sentdefender) July 20, 2026
Кораблі атаковані поблизу Ормузької протоки: UKMTO повідомила, що два судна були вражені снарядами в протоці на тлі поновлення бойових дій у цьому районі. Грецька судноплавна компанія також оголосила про враження двох своїх суден після заяв Ірану про те, що два нафтові танкери загорілися під час спроби пройти південним маршрутом Ормузької протоки.
Запропоновано 10-денне припинення вогню: Хоча поточні удари залишають статус дипломатичних зусиль щодо припинення війни у невизначеному становищі, посередники, як повідомляється, передали Ірану пропозицію, яка передбачає 10-денне припинення вогню для відновлення тимчасової угоди про припинення вогню, укладеної минулого місяця. Міністр внутрішніх справ Ірану вчора прибув до Пакистану для дводенних переговорів з прем’єр-міністром країни та іншими особами.
Підтримуване Іраном угруповання оголошує блокаду Саудівської Аравії: На знак того, що поновлення воєнних дій між США та Іраном створює подальшу напруженість, підтримуване Іраном угруповання хуситів у Ємені оголосило про морську блокаду Саудівської Аравії у відповідь на авіаудар по контрольованому хуситами аеропорту в столиці Ємену минулого тижня.
Йорданія заявляє про перехоплення іранських безпілотників: Йорданія перехопила п’ять безпілотників, запущених Іраном, спрямованих проти королівства, повідомляє державне інформаційне агентство країни. Військові заявили, що перехоплення не спричинило жертв чи будь-яких руйнувань на землі. У Йорданії розташовані американські війська та літаки, і Іран неодноразово обстрілював її на ранніх етапах війни, а також знову після провалу тимчасової мирної угоди між США та Іраном.