Politerno > Прес-релізи > Коли потрібно звертатися до терапевта

Коли потрібно звертатися до терапевта

  • 21 Лютого, 2025
  • 113 Переглядів
  • Comments Off

Терапевт — це лікар загальної практики, до якого звертаються за широкого спектра захворювань. Він займається діагностикою, лікуванням та профілактикою хвороб, а також направляє пацієнтів до вузьких спеціалістів за необхідності. Здебільшого саме лікар-терапевт є першим спеціалістом, до якого звертається людина за появи неприємних симптомів.

Що лікує терапевт

Терапевт займається лікуванням таких хвороб:

1. Захворювання серцево-судинної системи. Гіпертонія, атеросклероз, порушення серцевого ритму, ішемічна хвороба серця — терапевт може призначити лікування або направити до кардіолога.
2. Хвороби шлунково-кишкового тракту. Гастрит, коліт, печія, розлади травлення, біль у животі та інші проблеми, пов’язані з травною системою.
3. Захворювання дихальної системи. Бронхіт, запалення легенів, астма — терапевт проводить первинну діагностику та визначає подальшу тактику лікування.
4. Обмінні порушення. Ожиріння, цукровий діабет та інші проблеми, пов’язані з метаболізмом.
5. Захворювання опорно-рухового апарату. Артрит, остеохондроз, біль у спині та суглобах — терапевт може направити пацієнта на рентген чи до ревматолога.
6. Порушення роботи нервової системи. Головний біль, безсоння, стрес, загальна слабкість — терапевт порадить лікування або направить до невролога.
7. Анемія та порушення роботи кровотворної системи. Нестача заліза, хронічна втома, запаморочення можуть свідчити про зміни у складі крові.

Також пацієнти з хронічними хворобами, наприклад бронхіальною астмою чи гіпертонією, регулярно проходять огляди у терапевта.

З якими симптомами треба звертатись до терапевта клініки «Добробут»

Обов’язково відвідайте терапевта, якщо у вас є такі симптоми:

● підвищена температура тіла;
● біль у грудях;
● головний біль;
● порушення травлення;
● втома;
● набряки;
● підвищений або знижений артеріальний тиск;
● біль у спині чи суглобах;
● алергічні реакції;
● різке схуднення, зниження апетиту, часті запаморочення.

Не зволікайте зі зверненням до лікаря, якщо ці симптоми тримаються протягом довгого часу.

Коли терапевт вам не допоможе

Здебільшого терапевт може встановити діагноз та призначити лікування, однак існують ситуації, коли необхідно одразу звертатися до вузьких спеціалістів або викликати швидку допомогу. Якщо у вас виник гострий біль у грудях, раптове порушення мови, втрата свідомості або сильна кровотеча, не слід чекати на прийом у терапевта — потрібно негайно звертатися до екстреної медичної допомоги. Також за явних симптомів інфаркту, інсульту або гострих неврологічних розладів необхідно одразу викликати швидку.

 

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE