Politerno > Україна і світ > У “Газпромі” не згодні рішенням арбітражу – поставок газу з 1 березня не буде

У “Газпромі” не згодні рішенням арбітражу – поставок газу з 1 березня не буде

  • Березень 1, 2018
  • 538 Переглядів
  • 1

Російський “Газпром” підтвердив необхідність виплатити 2,56 мільярда доларів за результатами двох проваджень з НАК “Нафтогаз України” в Стокгольмському арбітражі.

Про це йдеться у відповіді “Газпрому”, передає “РИА Новости”.

Однак в компанії відзначили, що не згодні з таким рішенням суду і мають намір захищати свої права всіма законними методами.

“Газпром” висловлює незгоду з даним рішенням арбітражу”, – йдеться в заяві російського монополіста.

У компанії відзначили, що раніше суд погодився з аргументами “Нафтогазу” про різке погіршення стану української економіки, що спричинило зниження попиту на газ і невиконання зобов’язань “Нафтогазу” з відбору газу.

“Однак щодо “Газпрому”, який посилається на зниження закупівель європейськими клієнтами компанії як на головну причину зменшення транзиту через Україну, цей аргумент прийнятий до уваги не був”, – йдеться в повідомленні.

Також стало відомо, що “Газпром” вирішив не постачати газ НАК “Нафтогаз України” з 1 березня і повернув отриману передоплату.

Про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Він підкреслив, що “Газпром” дійсно отримав грошові кошти від “Нафтогазу України” в оплату березневих поставок газу.

“Однак, як то кажуть, дороге яєчко до Христового дня. На сьогодні не узгоджено додаткову угоду до діючого контракту з НАК “Нафтогаз України” на поставку газу, необхідну для початку поставок”, – сказав Медведєв.

За його словами, в ситуації, що склалася, “Газпром”, “діючи в сумлінному ключі”, повернув у повному обсязі суму, що надійшла від “Нафтогазу України”.

“Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК “Нафтогаз України” здійснюватися не будуть”, – підсумував Медведєв.

Як повідомлялося, 28 лютого, стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

“Нафтогаз” пропонує направити виграні у “Газпрому” 2,56 мільярда доларів на збільшення внутрішнього газовидобутку та енергоефективність.

Також стало відомо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу НАК “Нафтогаз України” на перегляд тарифу на транзит в контракті з ПАТ “Газпром”.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.