Politerno > Україна і світ > Регламентний комітет дозволив арешт Бакуліна – його підозрюють у злочинах в ОЗУ Януковича і пропонують угоду

Регламентний комітет дозволив арешт Бакуліна – його підозрюють у злочинах в ОЗУ Януковича і пропонують угоду

 • 12 Березня, 2018
 • 933 Переглядів
 • 0

Генпрокуратура попросила Верховну Раду зняти депутатську недоторканність з нардепа від “Опозиційного блоку” Євгена Бакуліна, оскільки його підозрюють у привласненні та відмиванні коштів в особливо великих розмірах. Регламентний комітет Верховної Ради дав дозвіл на притягнення до відповідальності, на затримання і арешт нардепа Євгена Бакуліна.

За таке рішення одноголосно проголосували у понеділок члени регламентного комітету ВР.

Комітет визнав законними усі три подання ГПУ на Бакуліна.

Нардеп від “Опоблоку” Михайло Папієв не брав участь у голосуванні, оскільки має конфлікт інтересів із Бакуліним.

Після цього генпрокурор заявив журналістам, що комітет дав високі оцінки якості слідства.

Під час виступу на засіданні комітету Луценко висловив сподівання, що Верховна Рада у вівторок підтримає його подання і проголосує за притягнення Бакуліна до відповідальності.  

“Досудовим розслідуванням встановлено, що Євген Бакулін, з березня 2010 року, ймовірно, брав участь у злочинній організації Віктора Януковича та вчиненні злочинів проти власності та у сфері службової діяльності”, – сказав Луценко.

За його словами, Бакулін “спільно з іншими керівниками цієї злочинної організації  Януковича спланував та організував вчинення особливо тяжких злочинів”.

 

 

“А саме: незаконне заволодіння коштами ПАТ “Нафтогаз Україна” у сумі 449 мільйонів 963 тисячі гривень, закінчено замах на заволодіння коштами цього ПАТ у сумі 5 мільярдів 100 мільйонів 36 тисяч гривень.

Друга справа – незаконне заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах та грошовими коштами, належними ДАТ “Чорноморнафтогаз” у сумі 404 мільйони 374 тисячі доларів”, – сказав Луценко.

 

Він уточнив, що мова йде про схему розкрадання державних коштів при закупівлі нафтовидобувних вишок.

Луценко посилався на протокол допиту свідка від січня 2018 року, який був учасником злочинної організації і розповів про те, як була організована схема.

За даними свідка, розкрадання коштів було сплановане екс-президентом Віктором Януковичем, колишнім головою НБУ Сергієм Арбузовим, головою правління латвійської компанії “Ризька судноверф” Василем Мельником, головою правління ПАТ “Нафтогаз України” Євгеном Бакуліним та його заступником Корнейчуком, головою правління ДАТ “Чорноморнафтогаз” Валерієм Ясюком його заступником Олександром Кацубою та низкою інших осіб.

Згідно зі схемою, у 2010 році Янукович поїхав до Латвії, де разом з Мельником утворив спільне українсько-латвійське підприємство ТОВ “Українсько-латвійський торговий дім”.

Після цього було домовлено про участь латвійської компанії у закупівлі ПАТ “Нафтогаз України” самопіднімальних бурових установок, де “Ризька судноверф” нібито мала надавати послуги з транспортування цих установок.

“За домовленостями, вартість кожної установки пропонувалося завищувати на 150 мільйонів доларів, 130 з них  мали йти Януковичу і його оточенню, а 20 мільйонів, ймовірно, Мельнику”, – розповів Луценко.

Він додав, що після цього Янукович дав вказівку Арбузову розробити схему привласнення коштів ПАТ “Нафтогаз України” на закупівлі бурових установок, виведення коштів на підконтрольні рахунки і розподілу цих коштів між усіма співучасниками ОЗУ.

Арбузов як голова НБУ надав “Нафтогазу України” близько 800 мільйонів доларів для купівлі перших двох установок.

Арбузов дав вказівку Бакуліну використати ці 800 мільйонів доларів на організацію фіктивного тендеру та перерахування на підставні організації, створені Мельником.

Бакулін, щоб замаскувати свою участь у злочині, вирішив, що закупівлею установок займатиметься дочірнє підприємство НАК “Нафтогаз України” – ДАТ “Чорноморнафтогаз”.

За словами свідка, і Бакулін, і Ясюк знали про схему із завищеною вартістю і погодилися на неї.

Луценко також розповів, що після купівлі першої бурової установки у ЗМІ виник скандал, оскільки привласнили 144 мільйони доларів.

Після цього злочинна організація Януковича вирішила почекати і не закупляти решту 5 установок.

“Свідок дав покази, як розподілялися вкрадені кошти. 95 мільйонів доларів перераховано на рахунки компаній Януковича і Арбузова, 25 мільйонів доларів – на рахунок компаній підконтрольних Бакуліній Світлані, донці Бакуліна. 15 мільйонів були перераховані на рахунки латвійської компанії Мельника. Заступнику ПАТ “Нафтогаз України” Корнейчуку видано готівкою 2 мільйони доларів”, – сказав Луценко.

Ці свідчення, за словами Луценка, підтверджує телефонна переписка Кацуби та Бакуліної.

Інші, дрібніші учасники, схеми отримували також кошти – у вигляді готівки, чи щомісячної доплати до зарплати.

Луценко додав, що друга частина подання стосується розкрадання коштів на закупівлі бензину на суму понад 5 мільярдів гривень, які були перераховані на рахунки компаній Сергія Курченка і розподілені між учасниками схеми.

У зв’язку з цим генпрокурор просить ВР зняти з Бакуліна депутатську недоторканність, надати дозвіл на оголошення його у розшук і його арешт.

У той же час, Юрій Луценко запропонував Євгену Бакуліну, підозрюваному в розкраданні коштів, піти на угоду зі слідством. Він підкреслив, що Бакулін є ключовим свідком.

“Користуючись нагодою публічності нашого засідання я хотів би звернутися до пана Бакуліна через його адвоката та ЗМІ, аби він подумав над можливістю угоди зі слідством”, – сказав генпрокурор.

За його словами, використання інституту угоди “дало можливість зробити розслідування цієї справи таким якісним”.

“Минулого року, коли а цю угоду пішов заступник голови “Нафтогазу” пан Кацуба, який визнав свою провину, дав детальні покази про скоєний злочин, сплатив частину завданого збитку – 100 мільйонів гривень. Ми отримали докази на вище керівництво, тобто ймовірно на пана Бакуліна”, – заявив Луценко.

“Якщо пан Бакулін має бажання співпрацювати зі слідством – звичайно на території України – ми готові йти на визначені законом параметри угоди. Бо найважливішим завданням є затримання організаторів злочинної схеми, зокрема – Віктора Януковича”, – зазначив генпрокурор

У липні 2017 року Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура України має усі необхідні матеріали для підготовки подання про надання згоди на зняття недоторканності з народного депутата з фракції “Опозиційний блок” Євгена Бакуліна.Будучи главою “Чорноморнафтогазу”, він підписував документи на закупівлю скандальних “вишок Бойка”, але затримали його у “бензиновій” справі Сергія Курченка.

Раніше, у березені 2017 року, екс-заступник голови “Нафтогазу України” Олександр Кацуба вийшов з СІЗО. Він пішов на угоду зі слідством, заплатив 100 мільйонів у бюджет і дав важливі покази. Будучи главою “Чорноморнафтогазу”, він підписував документи на закупівлю скандальних “вишок Бойка”, але затримали його у “бензиновій” справі Сергія Курченка.

Генпрокуратура порушила низку кримінальних проваджень щодо людей із оточення екс-президента Віктора Януковича, який утік до Росії 2014 року.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь