Politerno > Україна і світ > Артеменко та Наливайченко розповіли про свої свідчення у США щодо корупції в Україні (Відео)

Артеменко та Наливайченко розповіли про свої свідчення у США щодо корупції в Україні (Відео)

  • Травень 20, 2018
  • 958 Переглядів
  • Comments Off

Днями колишній нардеп Андрій Артеменко заявив, що його викликали для надання свідчень перед Великим журі присяжних США у справі про втручання Росії в американські вибори у 2016 році. Екс-нардеп повинен був свідчити перед Великим журі 18 травня.

Раніше в інтерв’ю видання Politico Артеменко припускав, що його питатимуть про запропонований ним “мирний план” врегулювання відносин між Україною і Росією, який він на початку 2017 року обговорював з адвокатом президента США Дональда Трампа Майклом Коеном.

У п’ятницю в коментарі для Спецпроекту з Наталією Влащенко на каналі ZIK політик заявив, що ті покази, які він дав перед комісією спеціального прокурора США Роберта Мюллера, стосуються не лише раніше згаданих тем про вибори та “мирний план”.

З його слів, дане слухання – це лише початок.

«Я не маю права зараз розповідати про зміст питань, які мені задавали, і не маю права розповсюджувати будь-яку інформацію щодо виклику в суд. Я маю право розповідати тільки про ті обставини, які стосуються виключно мене. Тому саме сьогодні мій адвокат з’ясував, що наступна зустріч із комісією Мюллера буде відбуватися 31 травня. Також мій адвокат з’ясував, що дача показів під присягою журі буде відбуватися 1 червня. І саме сьогодні ми домовилися, що ті питання, які мені надані, а це більше 140 питань, будуть удосконалені. Йдеться про ті питання, які комісію Мюллера будуть цікавити найбільше»,– зазначив Андрій Артеменко.

Також він додав, що говорив і про корупцію у найвищих кабінетах української влади. Коментуючи свій виступ перед присяжними, нардеп заявив, що його свідчення “є свідомим шансом для українського правосуддя” використовувати його покази про корупцію, яка відбувається в Україні “для майбутніх міжнародних судів, в тому числі і в Україні”.

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко, коментуючи розмову з американським сенатором щодо роздачі 2-х мільйонів доларів президентом Петром Порошенком за зняття його з посади голови спецслужби заявив, що подав заяву до міністерство юстиції США щодо цієї справи, на що отримав відповідь про початок процесу розслідування. Також він зазначив, що дуже важливо, щоб Міністерство юстиції США передало до Гранд журі, яке заслухає свідчення Андрія Артеменка, результати свого розслідування.

Читайте також: Корупція в Україні починається з кабінету президента – Наливайченко (Відео)

Please follow and like us: