Politerno > Україна і світ > Підписано історичну угоду про зміну назви Македонії

Підписано історичну угоду про зміну назви Македонії

  • Червень 18, 2018
  • 199 Переглядів
  • 1

Греція і Македонія у неділю, 17 червня, підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

Про це повідомляє Protothema.

Угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами.

Угоду учора підписали міністри закордонних справ двох країн. Церемонія відбулася в грецькому регіоні Преспес, відомому своїми озерами, який межує з Македонією та Албанією.

У церемонії взяли участь грецький прем’єр Алексіс Ципрас та його македонський колега Зоран Заєв разом із посередником ООН Метью Німецем та європейськими чиновниками.

“Ми наважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього”, – написав Заєв у Twitter.

Слід зазначити, що у Македонії восени ще відбудеться референдум щодо нової назви.

Суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією. Через це тривалий час блокувався вступ Македонії до ЄС і НАТО.

Як повідомлялось, Македонія погодилась змінити свою назву на Республіку Північна Македонія після досягнення історичної угоди з Грецією. Македонський прем’єр Зоран Заєв заявив, що врегулювання тривалої суперечки дозволить відкрити двері Македонії до НАТО і ЄС.

У свою чергу, президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про зміну назви країни.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.