Politerno > Україна і світ > “Це не що інше як зрада”. Підсумки зустрічі Трампа та Путіна у Гельсінкі

“Це не що інше як зрада”. Підсумки зустрічі Трампа та Путіна у Гельсінкі

  • Липень 16, 2018
  • 342 Переглядів
  • 2

Прямі переговори між Сполученими Штатами та Росією мають допомогти стабілізувати безпекову ситуацію у світі.

Про це заявив президент США Дональд Трамп на прес-конференції з президентом РФ Владіміром Путіним у Гельсінкі.

“У нас був хороший, відвертий діалог…Продуктивний діалог хороший не тільки для США та РФ, але і для всього світу. Проблеми між нами відомі всім і ми їх сьогодні обговорювали. Наші стосунки ніколи не були гіршими, ніж зараз, однак це змінилося в останні чотири години. Я справді в це вірю”, – сказав Трамп.

Він розповів, що обговорював із Путіним питання денуклеаризації КНДР, ріст радикального ісламізму, ситуацію в Ірані та Сирії. В той же час, він не згадав про Україну.

“Діалог між США та Росією відкриває можливості для миру у світі… Сьогоднішня зустріч лише перший крок у довгому процесі”, – сказав Трамп.

“Я також говорив про важливість тиску на Іран, щоб не допустити розвитку його ядерної програми. Щодо ситуації в Сирії я чітко дав зрозуміти, що не допустимо, щоб наші зусилля щодо боротьби з ДІЛІ зійшли нанівець”, – додав американський президент.

У той же час, під час зустрічі з президентом РФ президент США Дональд Трамп не визнав незаконну анексію Криму.

Про це заявив  президент Росії Владімір Путін.

“Позиція президента Трампа по Криму відома. Він її дотримується. Він каже про незаконність приєднання Криму до Російської Федерації”, – зазначив Путін.

“У нас інша точка зору. Ми вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності до міжнародного права… Для нас, для РФ, це питання закрите. Все”, – додав він.

Сам президент США під час спілкування з пресою жодного разу не згадав про кримське питання.

Також він не став звинувачувати Росію у втручанні в президентські вибори в США у 2016 році та відмовився підтримати висновки американських спецслужб, які стверджують, що таке втручання і справді відбулося.

Під час прес-конференції у американського президента запитали, кому він вірить більше у справі втручання у вибори – даним американської розвідки чи російському президенту.

“Президент Путін каже, що це не Росія. Я не бачу причин, чому це повинна бути вона”, – заявив Трамп. Він підкреслив, що Путін був “надзвичайно сильним та потужним” у своєму запереченні.

Разом з тим Трамп поставив під сумнів роботу американських спецслужб.

“Мені цікаво, чому ФБР ніколи не дивилися сервер. Чому ФБР сказало, що вони повинні були розглянути те, що сталося в офісі Національного комітету? Я про це писав в Twitter і говорив про це в соціальних мережах: а де сервер? Я хочу знати, де цей сервер, і що він є. Виходячи з цього, все, що я можу зробити – тільки задати питання”, – сказав Трамп.

Він також поскаржився на те, що трапилося з емейлами Гілларі Клінтон. “33 тисячі електронних листів просто зникли, просто пропали. Це ганьба”, – зазначив Трамп.

Як відомо, Путін завжди повторив, що Росія ніколи не втручалася у внутрішні справи США.

У 2016 році американські спецслужби дійшли до висновку, що Росія стоїть за спробами домогтися поразки Гілларі Клінтон на президентських виборах, зокрема, санкціонувавши проведення кібер-атак та кампанії із поширення фейкових новин у соціальних мережах.

Тож за підсумками зустрічі президентів Трампа та Путіна однопартійці американського президента розкритикували його виступ на прес-конференції разом з Володимиром Путіним у Гельсінкі.

Про це повідомляє Reuters.

За їхніми словами, під час прес-конференції Трамп не сказав жодного критичного слова про Росію щодо тих питань, які призвели до погіршення відносин між країнами.

Натомість він засудив “дурість” політики США, особливо рішення щодо розслідування втручання у президентські вибори Сполучених Штатів.

Спікер Палати Представників Конгресу США Пол Раян заявив, що у нього “не викликає сумнівів”, що Москва втрутилася у вибори 2016 року в США, і що Трамп “повинен цінувати, що Росія не є нашим союзником”.

“Немає морального еквіваленту між Сполученими Штатами та Росією, яка залишається ворожою щодо наших основних цінностей та ідеалів. Сполучені Штати повинні зосередити свою увагу на тому, щоб робити Росію відповідальною за свої вчинки та покласти край зловісним нападам на демократію”, – сказав він у заяві.

Крім того, заявами Трампа був розчарований і голова республіканського комітету Сенату закордонних справ Боб Коркер.

“Коли він мав можливість захистити наші розвідувальні служби, які працюють на нього, я був дуже розчарований і засмучений еквівалентністю, яку він дозволив та тим, що Путін говорив”, – розповів Боб Коркер щодо звинувачень РФ у втручанні в американські вибори.

“Коментарі президента (Трампа – УП) змусили нас виглядати, як націю, більше схожу на слабкого гравця і я у цьому дуже розчарований”, – підсумував він.

Водночас екс-глава ЦРУ Джон Бреннан звинуватив Дональда Трампа у зраді.

“Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Гельсінкі перевищує та виходить за межі поняття “особливо тяжких злочинів і вчинків”. Це не що інше як зрада. Не тільки коментарі Трампа імбецильні, він повністю у кишені Путіна. Патріоти-республіканці, де ви?”, — написав Бреннан.

Сенатор Джон Маккейн назвав заяви Трампа на прес-конференції “одним з найбільш ганебних виступів американського президента за свою пам’ять”.

На думку Маккейна, зустріч Трамп з Путіним у Гельсінки була “трагічною помилкою”.

Сенатор вважає, що Трамп виявився не тільки нездатним, “але і таким, який не бажає встати перед Путіним”.

Маккейн сказав, що Трамп і Путін, “здавалося, говорять згідно того самого сценарію”, так як Трамп зробив “свідомий вибір захищати тирана”.

Він наголосив, що важко підрахувати шкоду, завдану Трамповою “наївністю, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів”.

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.