Politerno > Україна і світ > Порошенко забив гол у свої ворота, – експерт про прийнятий Радою закон про мову

Порошенко забив гол у свої ворота, – експерт про прийнятий Радою закон про мову

  • 8 Жовтня, 2018
  • 1801 Переглядів
  • 0

Закон про державну мову спрямований на утвердження української мови, створення належних умов для її розвитку, а також на обмеження “руского міра” як гібридного інструменту Кремля. Документ не утискає мови нацменшин. Однак поведінка президентської фракції здивувала.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Михайло Басараб.

“На фоні війни всі рішення, які приймає держава, повинні відповідати одному критерію – бути допоміжним інструментом для протидії російському агресору. Тому що засоби гуманітарного впливу, серед яких російська мова – найнебезпечніші. Закон повинен слугувати захистом від цього”, – підкреслив Басараб.

Як вважає фахівець, закон надважливий, тому що документ регулює застосування державної мови. З одного боку, захищає українську мову, яка століттями зазнавала утисків з боку Росії, і дозволяє тепер розвиватися належним чином. З іншого боку – не утискає мови нацменшин. Документ містить положення, які гарантують використання нацменшинам їхньої мови. Крім того, на думку Михайла Басараба, вочевидь, буде ухвалено окремий закон щодо мов нацменшин.

Водночас, на переконання політолога, Порошенко є причетним до можливого зриву голосування за законопроект. Тому що з фракції БПП за законопроект №5670-д не голосували, у тому числі, син Порошенка Олексій, Ірина Фріз і Ніна Южаніна – люди чинного президента, які повністю йому віддані.

“Порошенко цілеспрямовано бажав поховати законопроект про українську мову, навколо якого об’єдналася більшість Верховної Ради. Він дав привід для своїх опонентів на майбутніх президентських виборах звинувачувати його у зриві ухвалення закону про державну мову. Це філігранний гол у свої ворота та ганебна історія. Фракцію БПП прилюдно змусили підтримати закон про державну мову”, – підкреслив Михайло Басараб.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада прийняла за основу законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідне рішення проголосував 261 народний депутат України.

Як заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, голосування за мовний закон вкотре підтвердило фальшивий патріотизм Петра Порошенка та його команди.

Читайте також: “Любиш, Петре, мову?” – як у Раді приймали закон про державну мову

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE