Politerno > Україна і світ > Порошенко ввів у дію рішення РНБО: Україна прокладе кордон з РФ в Азовському та Чорному морях

Порошенко ввів у дію рішення РНБО: Україна прокладе кордон з РФ в Азовському та Чорному морях

  • Жовтень 12, 2018
  • 492 Переглядів
  • 1

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про захист інтересів України в Азовському та Чорному морях, Керченській протоці, на півдні та сході України.

Про це йдеться в указі №320/2018 від 12 жовтня, повідомляє LB.ua.

Велику кількість пунктів цього указу засекречено, а у відкритій частині йдеться, наприклад, про створення робочої ситуативної групи із захисту національних інтересів України в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці; затвердження стратегії інформаційної реінтеграції АР Крим; підготовку законопроектів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України; затвердження цільової програми зі створення інформаційної системи, яка висвітлювала би обстановку в акваторії морів і басейнах Дніпра і Дунаю.

Україна також має намір визначити координати серединної лінії в Азовському морі, Керченській протоці і Чорному морі, яка буде вважатися лінією розмежування, тобто лінією державного кордону між українськими та російськими внутрішніми водами.

Указ також передбачає розвиток можливостей морських портів України в Азовському морі, в тому числі роботи з днопоглиблення.

У тексті документа підкреслюється факт зловживання з боку РФ положеннями міжнародних договорів про співпрацю в акваторії Азовського моря і Керченській протоці, факт створення Росією наступального військового угруповання поблизу кордонів України й активізацію діяльності російських спецслужб проти України.

Крім того, відзначається факт незаконної господарської діяльності російської сторони з розвідки і видобутку корисних копалин на тимчасово окупованих територіях України, в тому числі на шельфах Чорного та Азовського морів, браконьєрський вилов морепродуктів у територіальному морі та у виключній (морській) економічній зоні України.

Засідання РНБО, на якому було прийнято ці рішення, відбулося 6 вересня.

Як повідомлялось, Держдеп США закликав Росію припинити “тиск на міжнародні водні перевезення” в Азовському морі і Керченській протоці, звинувачуючи Кремль у спробі дестабілізувати Україну.

Читайте також: ВМС показали, як росіяни провокували наші кораблі в Азовському морі (Відео)

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.