Politerno > Україна і світ > Росія має повернути Польщі уламки літака Качинського – ПАРЄ

Росія має повернути Польщі уламки літака Качинського – ПАРЄ

  • Жовтень 12, 2018
  • 370 Переглядів
  • Comments Off

Парламентська асамблея Ради Європи закликала Росію повернути Польщі уламки літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

Представники парламентів Ради Європи на засіданні 12 жовтня в Страсбурзі ухвалили рапорт та резолюцію в цій справі.

Про це повідомляє ЄП з посиланням на “Польське радіо“.

Підготовка рапорту тривала понад чотири роки. У документі враховано оцінки експертів міжнародного права, які визнали, що, згідно з чиказькою конвенцією, уламки Ту-154М необхідно повернути Польщі.

Зазначено, що це має відбутися в тісній співпраці з польськими експертами, щоб уникнути руйнування потенційного доказового матеріалу.

Депутати також закликали Росію проявити повагу до місця катастрофи.

Резолюція включає одну поправку, не підтриману польськими парламентарями, що повернення уламків має супроводжуватися посередництвом між польською та російською сторонами.

На підставі 13 додатку Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, держава, у якій сталася аварія, повинна повернути уламки та інші доказові матеріали державі, у якій повітряне судно було зареєстроване, після завершення вивчення технічних причин катастрофи. Проте з січня 2011 року Росія відмовляється повертати уламки.

Як повідомлялось, Польща хоче повернути з Росії уламки літака Ту-154М тодішнього президента країни Леха Качиньського за допомогою Парламентської асамблеї Ради Європи.

Please follow and like us: