Politerno > Україна і світ > Парламент прийняв закон про розмитнення автівок на “євробляхах”

Парламент прийняв закон про розмитнення автівок на “євробляхах”

  • Листопад 8, 2018
  • 368 Переглядів
  • 1

Сьогодні Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №8487 про зниження акцизів на ввезення автомобілів, який покликаний вирішити проблему масового використання в Україні вживаних автомобілів на іноземних номерах.

Його підтримали 250 народних депутатів.

Законопроект передбачає запровадження нової формули акцизного податку, який буде розраховуватися як множення базової ставки на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років).

Базова ставка складе 50 євро для машин з бензиновим двигуном і 75 євро для дизельних. Для великолітражних автомобілів – 100 євро і 150 євро відповідно.

Встановлено граничний коефіцієнт віку імпортованого автомобіля. “Тобто якщо автомобілю 16, 18, 20 років – граничний коефіцієнт все одно 15”.

Упродовж 90 календарних днів після набуття чинності закону діятиме знижуючий коефіцієнт 0,5.

Режими тимчасового ввезення або транзиту, за якими в Україні знаходяться більшість “євроблях”, можна буде перевести в режим імпорту під час сплати штрафу в розмірі 8500 гривень.

Кошти від розмитнення “євроблях” у 2018-2019 роках будуть спрямовані на покриття дефіциту Пенсійного фонду.

Як повідомлялось, 18 вересня  у центрі Києва біля Кабміну вже вкотре відбувся мітинг з вимогою доступного розмитнення імпортних автомобілів. Перед тим, 5  вересня, акція за доступне розмитнення автомобілів на європейських номерах пройшла вранці під стінами Верховної Ради.

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.