Politerno > Україна і світ > Єврокомісія представила план протидії російській дезінформації

Єврокомісія представила план протидії російській дезінформації

  • 5 Грудня, 2018
  • 1227 Переглядів
  • 0

Єврокомісія запропонувала збільшити витрати на боротьбу з фейковими новинами в Інтернеті, створивши з березня 2019 року систему швидкого сповіщення, щоб якнайшвидше попереджати уряди та спонукати технологічні компанії до боротьби з дезінформацією.

Про це пише Reuters.

“Існують міцні докази, які вказують на те, що Росія є основним джерелом дезінформації в Європі. Дезінформація є частиною російської військової доктрини та частиною стратегії з розколу та ослаблення Заходу”, – сказав віце-президент Єврокомісії з єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп.

Європейська комісія хоче попросити соціальні медіа-платформи, зокрема Facebook, Twitter і Google, надавати щомісячні звіти про кампанії з дезінформації, які проводить Росія, напередодні виборів до Європарламенту в травні наступного року. У Брюсселі хочуть, щоб технологічні гіганти погодились активізувати зусилля, спрямовані на видалення неправдивого чи незаконного контенту (розпалювання ненависті, екстремізм та онлайн-продаж контрафактної продукції).

Комісія також хоче, щоб повідомлення, що автоматично поширюються машинами або ботами, були позначені як такі.

План передбачає збільшення бюджету зовнішньополітичної служби ЄС на стратегічні комунікації з 1,9 мільйона євро цього року до 5 мільйонів євро наступного року.

Протягом двох років персонал з протидії дезінформації планують збільшити на 50-55 осіб. Зараз у робочій групі “Схід” на умовах повної зайнятості працюють 14 людей, пише DW.

Минулого року Facebook зізнався, що росіяни під фейковими акаунтами використовували соціальну мережу, щоб намагатися впливати на виборців США за місяці до та після виборів 2016 року, пишучи на гострі теми, створюючи події та купуючи рекламу. Twitter також опублікував мільйони твітів для підтвердження спроб політичного втручання Росії.

Як повідомлялось, ФСБ Росії планує взяти під контроль Інтернет задля “інформаційної безпеки”. Зокрема, перший заступник директора ФСБ Росії генерал армії Сергій Смирнов заявив, що кіберпростір має бути під контролем компетентних служб для боротьби з тероризмом.

Нагадаємо, користувачі інтернет-мікроблогів Twitter, яких адміністрація цього сервісу заблокувала через підозри в спробах вплинути на результат виборів президента США, намагалися відвернути увагу від скандалів за участю Дональда Трампа і перенаправити критику на кампанію Хіларі Клінтон.

У приклад такого “втручання” наводиться випадок у жовтні 2016 року.

Тоді, за даними АР, з двох “російських” акаунтів (SpecialAffair і ScreamyMonkey), які були зареєстровані з різницею всього в три дня в 2014 році, одночасно були відправлені повідомлення про витік документів Демократичної партії, які опублікував Wikileaks.

Такод ми повідомляли, що бізнесмен Євген Пригожин, якого пов’язують з президентом РФ Володимиром Путіним, мав відношення до Федерального агентства новин і намагався впливати на ситуацію на сході України.

Читайте також: “Допит” Цукерберга у сенаті: витік даних, платний Facebook та російська “фабрика тролів”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE