Politerno > Україна і світ > У ЦВК роз’яснили положення про агітацію і підкуп виборців

У ЦВК роз’яснили положення про агітацію і підкуп виборців

  • 23 Лютого, 2019
  • 1342 Переглядів
  • Comments Off

Залучення виборців до безпосереднього здійснення заходів передвиборної агітації можливе лише на безоплатній основі.

Про це йдеться у роз’ясненні Центральної виборчої комісії щодо реалізації положень частини шостої статті 64 закону “Про вибори президента України”, прийнятому на засіданні 22 лютого.

“При цьому договором на організацію та/або проведення передвиборної агітації та/або розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, за необхідності, може передбачатися відшкодування витрат фізичних осіб, залучених до безпосереднього здійснення заходів передвиборної агітації, на телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення заходів передвиборної агітації в іншому населеному пункті, тощо”, – додали в ЦВК.

При цьому юридичні особи можуть надавати кандидатам на пост президента за рахунок коштів їх виборчих фондів послуги з організації проведення передвиборної агітації в будь-яких формах, не заборонених Конституцією та законами України.

“Крім того, договір з юридичною особою на організацію та/або проведення передвиборної агітації, та/або розповсюдження матеріалів передвиборної агітації може містити зобов’язання надавача послуг здійснити підбір, навчання, координацію фізичних осіб, залучених до безпосереднього здійснення заходів передвиборної агітації”, – пояснили в Центрвиборчкомі.

У комісії нагадали, що за прямий і непрямий підкуп виборців передбачена кримінальна відповідальність.

“Виборці, які прийняли пропозицію, обіцянку або одержали для себе або третіх осіб неправомірну вигоду за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних із безпосередньою реалізацією ними свого виборчого права, також можуть підпадати під кримінальну відповідальність за злочин, передбачений частиною першою статті 160 КК України”, – йдеться у роз’ясненні.

“Аналіз наведених законодавчих норм дає підстави для висновку про те,  що для встановлення факту підкупу виборця у справах як кримінального, так і адміністративного провадження має бути досліджено і встановлено, чи мали місце заклики або пропозиції голосувати за або не голосувати за певного кандидата або згадування його імені”, – пояснили у ЦВК. 

Читайте також: “Завдання – збір підписів і особистих даних”: Журналістка влаштувалася в штаб БПП і злила подробиці роботи (Відео)

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE