Адміністрація президента Володимира Зеленського не розуміє, чим керувався генпрокурор Юрій Луценко, коли зареєстрував 3 кримінальні справи після засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Про це 10 червня на брифінгу заявила речниця президента Юлія Мендель.
“Питання кримінальних справ, порушених Луценком, звісно має бути до другого президента України, однак наша позиція така, що ми не розуміємо, якими підставами керувався генеральний прокурор, коли відкривав ці справи“, – сказала речниця Зеленського.
За її словами, минулого тижня очільник української делегації в ТКГ Леонід Кучма пояснив детально всі питання щодо своїх слів про “економічну блокаду на Донбасі” і “обстрілів у відповідь”.
“Нас дивує, що український парламентар Юрій Бойко, а також український громадянин Медведчук їздили вже двічі до країни-агресора, зустрічалися там з представниками країни-агресора, а також найбільшою державною компанією і немає абсолютно ніяких правових рішень з цього приводу“, – пояснила Мендель.
7 червня Луценко заявив, що зареєстрував 3 кримінальні справи про державну зраду, підготовку до фінансування терористів і підготовку до перешкоджання українській армії.
Відповідне рішення генпрокурор прийняв після засідання ТКГ у Мінську, однак не назвав жодного прізвища і не уточнив, за якими саме заявами він відкрив справи.
Очільник ГПУ пояснив, що в нього викликало обурення “пропозиція представників України у Мінській контактній групі заборонити вогонь в сторону супротивника”.
10 червня речниця генерального прокурора Лариса Сарган у Facebook відповіла представникам президента на докір про відсутність реакції на візит Юрія Бойка і Віктора Медведчука в Росію.
“Прес-секретар президента мала би знати, що кримінальні провадження за статтями про державну зраду відносяться до підслідності СБУ, керівник якої знаходиться в прямому підпорядкуванні президента України”, – заявила речниця Юрія Луценка.
За її словами, це стосується і справи про ймовірну державну зраду Медведчука.
“ГПУ з лютого місяця поточного року чекає від СБУ висновків експертизи, про що генпрокурор вже нагадав в.о. голови СБУ Івану Баканову в офіційному листі”, – додала вона.
Водночас, 7 червня Луценко заявив, що зареєстрував кримінальну справу про державну зраду після засідання ТКГ у Мінську.
Сарган також заявила, що ГПУ уже давно пропонує прийняти закон про колаборантство, щоб обмежити польоти українських політиків до Москви і їх зустрічі з керівництвом країни-агресора.
“Без нього ні зустрічі українських політиків в Кремлі, ні фото української журналістки на фоні Красної площі самі по собі не можуть слугувати підставою для реєстрації кримінального провадження”, – написала Сарган, ймовірно, дорікнувши речниці президента Юлії Мендель.
Також речниця генпрокурора прикріпила до допису лист Луценка до Баканова, якого нещодавно призначив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, 7 червня глава політради партії “Опозиційна платформа – За життя” і кум президента РФ Віктор Медведчук та нардеп Юрій Бойко зустрілися у Санкт-Петербурзі з головою “Газпрому” Олексієм Міллером.
Читайте також: У Мінську розглянуть ініціативу Кучми зняти блокаду з ОРДЛО – обіцяють звільнення полонених