Прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив сподівання, що при президенті Володимирі Зеленському вдасться навести порядок в питанні детінізації економіки і звинуватив екс-президента Петра Порошенка у відсутності волі до змін.
Про це він заявив у неділю в ефірі телеканалу ICTV, пише “Інтерфакс-Україна“.
“Сподіваюся, що з приходом нового президента буде вичищена вся правоохоронна система, туди прийдуть нормальні люди, вони будуть працювати над тим, щоб створити нормальні умови правоохоронної системи для економіки”, – сказав Гройсман.
Він пояснив, що для стабілізації економіки, для надходження інвестицій необхідні надходження доходів до бюджету від детінізації економіки, від боротьби з контрабандою.
“Дещо мені вдалося зробити, але багато, чого не вдалося зробити, тому що вся система навколо мене була абсолютно ворожа – СБУ, прокуратура, митники… Мені важко було пробитися, когось поміняти, змінити в цій системі, у мене не було ніяких важелів”, – зазначив Гройсман.
Він підкреслив, що зробить усе, щоб змінити ситуацію.
“У попередній період, на превеликий жаль, у попереднього президента такої волі не було і мої розмови закінчувалися просто нічим. Зараз я маю шанс”, – підсумував прем’єр.
Він також заявив, що зростання економіки дасть можливість збільшити мінімальну зарплату в Україні мінімум вдвічі до $300.
“План на найближчі два роки, і я знаю, як це можна зробити, щоб ми досягли мінімальної зарплати в країні в $300. Я говорю про те, що мені реально вдалося зробити і про те, що я знаю, як можна зробити”, – заявив Гройсман.
При цьому він зазначив, що таких результатів вдасться досягти не за рахунок “друкарських верстатів”, а “за рахунок детінізації та інвестицій”.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що на парламентські вибори піде зі своєю політичною силою “Українська стратегія”, не об’єднуючись ні з ким, в т.ч. і з політичною силою Петра Порошенка.
Коментуючи можливе об’єднання з політсилою Порошенка, Гройсман сказав: “Такі пропозиції були, і багато політиків говорили між собою про різні можливості. Я прийняв рішення – я буду йти самостійно і це рішення для мене є остаточним”.
“Я вважаю, що ми просто різні”, – додав прем’єр.
30 травня у Верховній Раді не вистачило голосів за відставку прем’єр-міністра Володимира Гройсман та весь склад Кабінету міністрів.