Фото: УП
У неділю, 23 червня, в Києві пройшов Марш рівності.
Як видно з трансляції “Громадского”, на початку противники акції, які досі стояли спокійно, намагалися кидатися на учасників, поліція їх відтіснила.
Кілька противників Маршу Рівності увірвалися в колону учасників КиївПрайду та напали на них. Поліція зреагувала та вивела нападників із натовпу. Чи є постраждалі — не відомо pic.twitter.com/0ZhgSOnY2H
— Hromadske.UA (@HromadskeUA) 23 червня 2019 р.
Поліція затримала одного нападника, який намагався прорватися до учасників.
Серед учасників присутня депутат Європарламенту Ребекка Гармс, посол Канади в Україні Роман Ващук.
У марші також беруть участь ЛГБТ-військові, які йдуть окремою колоною.
Разом з тим, учасники Маршу рівності повідомили Громадському, що платформи цього року не буде через залякування безпосередньо перед Маршем.
“Залякали водія з платформою і він поїхав. Якщо обіцяють підпалити, то це страшно”, — зазначив учасник акції.
“Платформа вже була замовлена. Але наші опоненти погрожували спалити машину. Він (водій) просто взяв і поїхав. Разом з апаратурою і всім, що там було. Ми тут і знаходимося, аби показати, що ми не страшні, ми за мир”, — додав ще один учасник Прайду.
Як повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий на брифінгу, під час Маршу рівності у неділю ні постраждалих, ні затриманих немає.
“Жодних заяв про постраждалих у нас на цю хвилину немає”, – сказав Яровий.
За його словами, всі залучені підрозділи правоохоронців впоралися зі своїм завданням щодо забезпечення порядку під час заходу.
Стосовно вибуху в парку Шевченка, Яровий повідомив, що “хтось кинув петарду”, але зазначив, що це рядова подія для таких масштабних масових заходів.
“Під час проведення сьогоднішніх масових заходів жодного повідомлення про порушення в поліцію не надходило”, – додав глава Національної поліції Сергій Князєв.
Він також констатував, що затримань під час заходів не було.
За словами правоохоронців, у Марші рівності взяло участь понад 3 тисячі осіб.
Разом з тим, столичне метро відновило роботу в звичайному режимі після обмежень, які застосовувалися під час Маршу рівності.
Втім, перед початком Маршу, поліцейські затримали 9 осіб, котрі готували провокації.
Як повідомляє поліція Києва, за фактом їхніх дій розпочато кримінальне провадження.
“Правоохоронці вилучили знаряддя для підготовки провокацій. Правопорушників затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України”, – йдеться в повідомленні.
У поліції зазначили, що вік зловмисників – від 18 до 48 років.
Відомості про дану подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідування за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 296 (Готування до хуліганства).
Затриманим загрожує від трьох до семи років ув’язнення. Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжного заходу.
Перед початком заходу, Адміністрація президента закликала поліцію не допустити сутичок між прихильниками та противниками Маршу рівності в Києві.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці Адміністрації в Facebook.
“Кожен громадянин має почувати себе у безпеці та не повинен піддаватися насильству. Національна поліція України має гарантувати безпеку всіх українців у дні Маршу рівності та вжити заходів задля недопущення сутичок між прихильниками та противниками Маршу”, – заявили в АП.
Там нагадали, що президент є гарантом прав і свобод людини.
“Конституцією України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, а отже не може бути привілеїв чи обмежень за різними ознаками, такими як колір шкіри, стать, національність, мова тощо”, – йдеться в повідомленні.
Організатори Маршу заявили, що захід у неділю завершився без ексцесів.
“Марш рівності успішно завершився без будь-яких ексцесів”, – сказала на брифінгу після Маршу виконавчий директор ГО “КиївПрайд” Руслана Панухнік, передає “Інтерфакс-Україна“.
“У нас були контрдемонстрації, але поліція виконала свою роботу, і марш пройшов безпечно і комфортно для учасників і учасниць”, – додала вона.
За попередніми підрахунками організаторів, у Марші взяло участь більше 8 тисяч учасників.
При цьому Панухнік зазначила, що під час ходи марш змінював свій маршрут через можливі демонстрації та акції противників.
“Ми задоволені співпрацею з поліцією”, – констатувала виконавчий директор організації.
Вона також зазначила, що інформації про постраждалих на даний момент немає.
Нагадаємо, 18 червня 2017 року в Києві також пройшов Марш рівності. Охороняли ходу близько 5 тисяч силовиків – залучили Нацгвардійців, поліцейських, кінний та вело патрулі, а також кінологів. Під час акції відбулися сутички радикалів з поліцією, 2 правоохоронців зазнали легких ушкоджень, 6 людей затримали, натепер 5 із них відпустили.