Politerno > Україна і світ > Гончарук розповів про реформи Супрун і Гриневич, та “червоні лінії” для Авакова (Відео)

Гончарук розповів про реформи Супрун і Гриневич, та “червоні лінії” для Авакова (Відео)

 • 30 Серпня, 2019
 • 808 Переглядів
 • Comments Off

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів у п’ятницю журналістам, що механізми імплементації освітньої і медичної реформ будуть перевірені.

У керівника уряду запитали, які зміни і реформи попередників він вважає правильними і їх потрібно продовжувати, а які реформи потребують кардинального перезавантаження?

Медична реформа – це однозначно правильна історія. Реформа освіти, нова українська школа – однозначно правильна історія. Є питання менеджменту звичайно. Ідея правильна, але як вони були втілені ми зараз подивимось всередині міністерств.

По-чесному. Коли ти розумієш замисел, гроші ходять за дитиною, гроші ходять за пацієнтом – це дуже правильні речі. Правильні механізми фінансування. Коли людина має свого конкретного лікаря, коли держава платить за ці послуги. Це дуже правильні речі. Це ефективність, шлях до ефективності.

Це також стимулює конкуренцію. Але наскільки якісно відбувалась імплементація, як менеджерувалась (керувалась, – УП) ця історія, ми подивимось.

Зараз давати оцінок не хочу. У цих сферах є нові міністри і я думаю, що базуючись зокрема на їхні оцінки наші плани щодо цих двох реформ ви отримаєте дуже швидко. Думаю, приблизно за місяць“,  – сказав прем’єр-міністр.

Також Гончарук заявив, що рішення залишити у складі уряду міністра внутрішніх справ Арсена Авакова було одним із найскладніших, однак очільнику МВС “окреслили червоні лінії”, за які не можна переступати.

“Рішення по Авакову дискутується і є складним. Але справа, якою я і моя команда займається, узагалі не має простих рішень. Єдине що я можу сказати: ми дуже чітко окреслили червоні лінії, поговорили серйозно”, – запевняє Гончарук.

На прохання висловити власну думку щодо фігури Авакова прем’єр сказав:

Я вважаю, що Аваков зробив багато хорошого для країни в певний період часу. Водночас є багато підстав вважати, що він великий бізнесмен, який має певні свої інтереси“.

Гончарук поспішив повторити свою обіцянку, що в новому уряді “красти не будуть”.

Якщо преса, громадянське суспільство будуть мати дуже конкретні претензії, ми з президентом домовились: перша серйозна підстава вважати, що модель поведінки неприпустима, і будь-яка людина (не тільки Аваков) – має піти“, – наголосив прем’єр.

Серед мотивації, яка сприяла втриманню глави МВС на посаді, Гончарук вказав забезпечення чесних виборів та те, що “в країні – війна”.

В умовах війни ця людина відповідає за найбільший безпековий блок, в уряді, який досить молодий, багато людей не мають додаткового досвіду… За сукупністю всіх плюсів і мінусів команда прийняла рішення залишити пана Авакова в складі уряду“.

Гончарук, однак, запевнив, що Аваков “не є незамінним” та висловив невдоволення темпами реформи поліції

Одна з тих реформ, яка не відбулася, – це реформа поліції. “Патрулька” була… й далі вона не пішла. Реформу кримінальної поліції треба продовжувати“, – сказав прем’єр-міністр.

Гончарук повідомив, що планує наступного тижні зустрітися з Аваковим і “глибоко поговорити на цю тему”.

Нагадаємо, на засіданні 29 серпня Верховна Рада призначила міністром охорони здоров’я – Зоряну Скалецьку (Черненко), міністром освіти стала – Ганна Новосад, а міністром внутрішніх справ – Арсена Авакова.

Читайте також: Нардеп зі «Слуги народу» не зміг назвати імені нового прем’єра (Відео)

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •