Херсонську активістку Катерину Гандзюк влітку 2018 року було облито кислотою місцевими бандитами. Через три місяці Катя Гандзюк померла у лікарні. Замовники та організатори цього злочину досі не понесли покарання. Більше року батько Каті Ганзюк захищає пам’ять своєї дочки в судах, на мітингах, а феодальна система беззаконня в країні продовжує зміцнюватися.
Про це в своєму інтерв’ю DT.ua розповідає Віктор Ганзюк.
“Після першого туру президентських виборів майбутній президент Зеленський записав ролик і порадив своєму опонентові Порошенко розслідувати справу Каті Гандзюк, — згадує Віктор Гандзюк. — Після виборів я нагадав новому президенту про справу Каті і написав йому лист. Він мені відповів, і ми зустрілися. Я був з адвокатом та ще кількома активістами. З боку президента був присутній на той момент в.о. голови СБУ Баканов і голова ОП Богдан. Президент обіцяв, що сприятиме розслідуванню, усуне всі проблеми, які йому заважають. І буде визначена людина, що координуватиме дії слідства й відповідатиме за результат. Зустріч відбулася 24 червня, і після цього — мовчанка. Більше того, через три тижні після нашої зустрічі справу стосовно замовника нападу Мангера й і одного з організаторів — Левіна, виділену в окреме провадження, було зупинено. А за кілька днів до цього було інтерв’ю Зеленського, коли він їхав в автомобілі й відповідав на запитання. І на запитання журналіста, як іде розслідування справи Каті Гандзюк, він сказав: “Я зрозумів одне — політичної волі мало”.
“Ми недавно провели акцію “Ніч на Банковій. Знову”… Ніякої реакції досі, — каже батько Каті. — Ну хоч хтось же міг до нас вийти?.. Вони змили вночі напис перед вікнами президента після нашої акції. Але не можна це змити. Ні тихенько, ні вночі… Ніяк. Зеленський зараз поводиться так само, як інші політики. Він абсолютно не реагує на думку громади. Як і його попередник”.
“Коли напали на Катю, я усвідомив всесильність феодальних кланів на місцях, — продовжує громадський активіст. — Але минув уже рік. Цією справою цікавляться десятки тисяч людей в Україні й за кордоном. Посли США, Франції, Канади… Однак це жодним чином не впливає на перебіг розслідування. Тепер я бачу, що ми живемо в державі, яка не в змозі виконати свою головну функцію — забезпечити безпеку своїх громадян. Нашій державі абсолютно не цікава доля передових людей, активістів, які хочуть, щоб ця держава стала кращою. На них нападають. Їх убивають. А держава, у тому числі й наш новий президент, на це ніяк не реагує.
Тому абсолютно не дивно, що президент не звертає уваги на справу Гандзюк, а його прес-секретар спокійно відштовхує журналіста. Насправді це ланки одного ланцюга.
Людям має бути страшно. Особливо тим, у кого є діти. Вони виростають, хочуть розвиватися, щось будувати у своїй країні, — але потрапляють у таку систему, де це не потрібно, де цього ніхто не цінує. Де можуть убити за пост в Інтернеті. І ніхто на це не відреагує. Від місцевих князьків і до президента країни. Це жахливо”.
“Адже йдеться не тільки про мою дочку. За останні півтора року, ще до нападу на Катю, були напади на активістів. У списку Гандзюк зараз 50 потерпілих. Жодного з цих злочинів не розкрито. Винних не покарано. Але потрібен прецедент. І він може бути у випадку з Катею. Тобто — заарештовані, засуджені, покарані. Тоді буде зрозуміло, що система змінюється. Це може бути маркером, лінією, перейшовши яку ми можемо стати правовою”, — завершив Віктор Гандзюк.
Раніше Віктор Гандзюк заявляв, що ні організатори, ні замовники вбивства його доньки не покарані. Покарані тільки виконавці, причому дуже умовно. За замовне вбивство з обтяжуючими обставинами, скоєне особливо жорстоким способом, вони отримали мінімальні строки — від трьох до шести років.
Віктор Гандзюк заявив також, що Порошенко сприяв вилученню доказів проти однопартійців, і лінія можливих замовников Гордєєва—Рищука, які діяли в зв’язці з Мангером завдяки Петру Порошенку лишилася не розробленою.