Екс-президент Петро Порошенко назвав затримання колишнього першого заступника секретаря РНБО та його близького соратника Олега Гладковського “феєричним видовищем” нової влади.
Джерело: Facebook-сторінка Порошенка
Дослівно: “Ще з римських часів популісти при владі завжди керують за принципом “хліба й видовищ”. Коли недодають хліба, то годують шоу. Феєричними затриманнями можна зривати оплески, але до першого антракту, коли глядачі побачать, що в театральному буфеті – порожньо”.
Порошенко натякає на “порожній” бюджет 2020, який 18 жовтня Верховна Рада підтримала у першому читанні. Він розповів, що наразі економіка країни в кращому стані, ніж кілька років тому, існує значно більше можливостей.
17 жовтня НАБУ затримало колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського за підозрою в зловживанні службовим становищем (ч.2 ст. 364 КК України). За даними одного з джерел УП, Гладковський намагався вилетіти з України з родиною.
Прес-служба корпорації “Богдан” заявила, що Гладковський повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 до Брюсселю, а не намагався залишити Україну.
Згодом у корпорації заявили, що Олег Гладковський після затримання детективами НАБУ оголосив голодування.
18 жовтня Олегу Гладковському оголосили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) та ст.366-1 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.
Також стало відомо, що автоскладальний завод №2 компанії “Богдан Моторс”, який очолює Гладковський протягом серпня-вересня отримав ще 16,3 мільйона гривень на виконання таємних угод з Міноборони в рамках державного оборонного замовлення.
Гладковському може загрожувати покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
19 жовтня йому планують обрати запобіжний захід.
Дана підозра не пов’язана зі скандалом з контрабандою російських деталей для заводів “Укроборонпрому”, в якому фігурував Гладковський і його син Ігор.
У фабулі тієї справи йдеться, що власники кількох фірм разом із посадовцями РНБО, Міноборони, “Укроборонпрому”, державних оборонних заводів та “Кузні на Рибальському” заволоділи бюджетними коштами “орієнтовно у розмірі 250 мільйонів гривень”.
Читайте також: Трепак Медяника. Як листування про цукор і прокурора створило проблеми для “слуги народу”