Politerno > Україна і світ > Сума невиконання плану видатків загального фонду бюджету становить 101 млрд грн, – Пацкан

Сума невиконання плану видатків загального фонду бюджету становить 101 млрд грн, – Пацкан

  • 4 Грудня, 2020
  • 531 Переглядів
  • 0

Станом на 1 грудня сума невиконання плану видатків загального фонду державного бюджету становила 101 млрд грн.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

 

“З кожним місяцем сума невиконання плану видатків загального фонду держбюджету збільшується і на 1 грудня вже становила 101 млрд грн. Тож дедалі менше оптимізму щодо проведення запланованих на 2020 рік видатків. Ситуація з використанням коштів Фонду COVID-19 ще гірша. У травні–листопаді загалом не використано 23 млрд грн, або 36% плану. І це в умовах, коли кожна копійка бюджетних коштів має працювати на подолання наслідків пандемії”, – написав Пацкан.

За його словами, найбільшим викликом для виконання бюджету цього року є залучення державних запозичень. “Саме їх недоотримання спричинило невиконання плану надходжень загального фонду у січні–листопаді на 141 млрд грн”, – підкреслив Пацкан.

За його словами, для виконання плану державних запозичень до загального фонду у грудні необхідно отримати 176 млрд грн, або 28% плану на рік.

“Це нереально. Так, у листопаді від розміщення ОВДП надійшло лише 29 млрд грн, а від зовнішніх кредиторів – 0,3 млрд грн. При цьому, починаючи з серпня, зростає середньозважена дохідність внутрішніх запозичень як в національній, так і в іноземній валютах. А це позначиться на видатках на обслуговування державного боргу в наступних бюджетних періодах “, – підкреслив глава Рахункової палати.

Нагадаємо, за 8 місяців 2020 року держбюджет зведений з дефіцитом в 40 мільярдів гривень, в тому числі за загальним фондом дефіцит становив 51 мільярд гривень.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE