Politerno > Україна і світ > У Раді пропонують легалізувати коноплю в медичних та інших цілях

У Раді пропонують легалізувати коноплю в медичних та інших цілях

 • 4 Січня, 2021
 • 387 Переглядів
 • 0

Верховній раді пропонується узаконити використання коноплі в медичних цілях, науково-технічної діяльності та промисловості.

Вони зареєстрували відповідний законопроєкт №4553 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науково-технічній діяльності та промисловості”.

 

Нардепи пропонують внести зміни в ряд законів, які створять умови для законного використання канабісу в медичній практиці, науково-технічній діяльності і в промисловості.

В Україні понад 2 мільйони людей з нестерпним хронічним болем, з важкими онкологічними захворюваннями, епілепсією, пост-травматичним синдромом, з хворобою Альцгеймера та іншими потребують ліків на основі канабісу.

Ці ліки допомагають полегшити біль, налагодити сон, зменшити судоми і просто дають шанс на нормальне життя”, – розповідає народна депутатка з фракції “Голос” Ольга Стефанишина, одна і авторів проєкту.

Медичний канабіс допоможе онкохворим і паліативним хворим, тисячам дітей з епілепсією, пацієнтам із депресією та тривожними станами, військовим з посттравматичним синдромом, людям з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом, зазначають у партії “Голос”.

Серед актуальних проблем розвитку медичної науки та системи охорони здоров’я в Україні є питання, що стосуються доступу населення до необхідних методів лікування та лікарських засобів, йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

“Зокрема, серед таких питань і відсутність належного нормативного регулювання поводження з речовинами, які, за міжнародно-правовою класифікацією, належать до наркотичних і психотропних, але, при цьому, вкрай необхідні для забезпечення якісних медичних послуг, запобігання стражданням пацієнтів та допомоги їх одужанню від складних захворювань”, – йдеться у документі.

Згідно із законопроектом, придбати медичну коноплю і/або препарати, виготовлені з рослин роду конопель, за медичними показаннями людина може тільки за рецептом лікаря.

Як відомо, ООН виключила канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків.

Наукових доказів того, наскільки ефективною може бути марихуана і при яких захворюваннях, наразі бракує.

Перш за все, через те, що заборона на використання конопель часто гальмує процес вивчення.

Існуює вже чимало досліджень, які підтверджують медичний потенціал канабісу для полегшення:

хронічного болю;

нудоти та втрати апетиту (наприклад, внаслідок хіміотерапії);

хвороби Паркінсона;

запалення кишківника;

посттравматичного стресового розладу;

епілепсії;

розсіяного склерозу.

Коли мова йде про легалізацію медичного канабісу, то мається на увазі не вільна торгівля “косяками”.

“Це не про дозволити курити траву, – зауважує представник Маршу Свободи Тарас Ратушний. – Це про можливість створювати безпечні та зручні форми ліків, а також контролювати цей процес”.

Використання трави у натуральному вигляді не завжди може допомогти хворій людині, пояснює Ратушний:

“Вживання суцвіть канабісу через дим чи пар і навіть кустарний метод екстракції – це лише мізерна частка того, що може запропонувати марихуана у медичній сфері. Більшість препаратів з канабісу вимагають чітких фармацевтичних технологій.”.Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь