Politerno > Україна і світ > ТСК Ради закликає Кабмін звільнити весь топменеджмент УЗ та наглядову раду

ТСК Ради закликає Кабмін звільнити весь топменеджмент УЗ та наглядову раду

  • 30 Квітня, 2021
  • 1422 Переглядів
  • 0

Тимчасова слідча комісія ВР закликала Кабмінет міністрів звільнити усіх членів правління Укрзалізниці разом із в.о. голови правління Іваном Юриком та розпочати пошук нових членів наглядової ради.

Про це голова ТСК Верховної Ради Юлія Гришина повідомила у своєму Facebook. 

“Під враженням від суцільної некомпетентності, зухвалості і шалених збитків державної залізниці, члени ТСК сьогодні прийняли низку радикальних рішень”, – повідомила вона.

Так, комісія вирішила “визнати в.о. Голови правління і членів правління “Укрзалізниці” некомпетентними і такими, що не відповідають займаній посаді”. 

Крім того, члени ТСК звернуться до Кабміну з вимогою звільнення Юрика, а також членів правління і всіх тимчасово виконуючих обов’язки керівників компанії, “які фактично не несуть жодної відповідальності за стан нашої залізниці”.

Іншим рішенням стало визнання роботи наглядової ради “Укрзалізниці” незадовільною і звернення до уряду з вимогою достроково розпочати пошук “компетентних осіб, здатних ефективно управляти державним залізничним активом України”.

Також ТСК закликала привести рівень зарплат членів наглядової ради та правління УЗ у відповідність до фінансових показників компанії.

Гришина зауважила, що на засідання комісії 30 квітня не з’явилися “обидві людини, які безпосередньо відповідають за роботу “Укрзалізниці” – міністр інфраструктури Владислав Криклій та в.о. голови правління компанії Іван Юрик”. Люди, які представляли посадовців, на засіданні не володіли достатньою кількістю інформації про роботу УЗ.

Відтак було вирішено, що надалі “неявка без поважної причини буде розцінюватися як перешкоджання роботі слідчої комісії і відповідним чином кваліфікуватися згідно з Кримінальним кодексом України”. 

Нагадаємо, у берехзні трудовий колектив Укрзалізниці планував провести масштабний страйк із зупинкою усіх видів перевезень. Тоді Гришина зазначила, що на наступне засідання будуть запрошені керівники Офісу Генпрокурора, ДБР, МВС, СБУ, Державної фіскальної служби та НАБУ через “незадовільну динаміку отримання інформації від правоохоронців”. За її словами, ТСК хоче з’ясувати “чому досі жодна посадова особа не понесла відповідальність за критичний стан УЗ”.

Колишній народний депутат, а нині член Наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко в лютому задекларував понад 660 тисяч гривень в якості винагороди за свою роботу.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь