Politerno > Україна і світ > РФ може використовувати видачу своїх паспортів в ОРДЛО як привід для розв’язання війни, – ЄС

РФ може використовувати видачу своїх паспортів в ОРДЛО як привід для розв’язання війни, – ЄС

  • 30 Квітня, 2021
  • 477 Переглядів
  • 0

Європейський союз глибоко стурбований видачею жителям ОРДЛО російських паспортів, адже це суперечить Мінським домовленостям і є очевидним порушенням суверенітету України.

Про це йдеться в заяві Євросоюзу, проголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає Укрінформ.

“Ми глибоко занепокоєні тим, що Росія продовжує, а останнім часом навіть прискорює, свою політику масової видачі паспортів у спрощеному порядку українським громадянам на непідконтрольних уряду районах України. Ця політика суперечить духу та цілям Мінських домовленостей і є явним порушенням суверенітету України”, – наголошується у заяві.

У ЄС заявили, що ця політика Кремля викликає особливе занепокоєння з огляду на заяви високопоставлених чиновників РФ про можливість початку військових дій для захисту інтересів цих нових паспортизованих громадян.

“Європейський Союз та його держави-члени нагадують, що вони не визнають ці паспорти, і закликають інші держави-учасниці ОБСЄ діяти аналогічним чином”, – йдеться у заяві.

Під час засідання Постійної ради увагу на продовження видачі Росією паспортів в окремих районах Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО) звернув постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк. Так, він вказав на те, що, відповідно до заяв з боку члена російського парламенту, до кінця 2021 року в ОРДЛО може бути видано вже близько 1 млн таких незаконних російських паспортів.

Нагадаємо, станом на січень минулого року майже 200 тисяч осіб із територій ОРДЛО отримали російське громадянство в спрощеному порядку минулого року.

30 квітня Міністерство закордонних справ Росії оголосило персонами нон грата низку європейських посадовців, серед яких віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова та глава Європарламенту Давід Сассолі.

Місія США при ОБСЄ виступила із заявою, що РФ вперто не бажає припиняти агресію на Донбасі, а розпочате відведення військ від кордонів з Україною ще ні про що не говорить.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь