Politerno > Україна і світ > Заяви Путіна про перемир’я – спроба вдарити по репутації України, – ISW

Заяви Путіна про перемир’я – спроба вдарити по репутації України, – ISW

  • 6 Січня, 2023
  • 492 Переглядів
  • 0

Заява президента Росії Володимира Путіна про різдвяне припинення вогню є “інформаційною операцією, спрямованою на те, щоб зашкодити репутації України”.

Про це зазначає американський Інститут дослідження війни (ISW).

Таким чином установа прокоментувала доручення Путіна російському командуванню щодо припинення вогню. Аналітики вказали на те, що ініціативу вже розкритикували як українські, так і західні високопосадовці, які нагадали, що російські війська продовжили обстрілювати Україну на Різдво 25 грудня і на Новий рік.

«Путін може прагнути забезпечити 36-годинну паузу для російських військ, щоб дати їм можливість відпочити, відновити сили та переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на критичних ділянках фронту. Така пауза була б непропорційно вигідна російським військам і почала б позбавляти Україну ініціативи. Путін не може всерйоз очікувати, що Україна виконає умови цього раптово оголошеного припинення вогню, і, можливо, оголосив його, щоб виставити Україну непримиренною і такою, що не хоче вживати необхідних кроків для переговорів», – йдеться в звіті.

Крім того, аналітики припускають, що прив’язка перемир’я до релігійного підґрунтя може мати пропагандистську мету:

«Обґрунтування Путіним припинення вогню релігійними підставами додатково підсилює ще одну подвійну російську інформаційну операцію, яка представляє Україну як гонителя релігійних груп і позиціонує Путіна як справжнього захисника християнської віри. Як раніше зазначав ISW, Кремль використав дискусію про східне православ’я як зброю, щоб звинуватити Київ у пригніченні релігійних свобод в Україні», – додають в ISW.

Таким чином, припускає ISW, припинення вогню має позиціонувати президента Росії як «захисника християнських цінностей і вірувань». Інститут вказує на те, що російські посадовці вже називали агресію проти України війною про «сатанинських» елементів українського суспільства.

Президент України Володимир Зеленський напередодні висловив думку, що російський лідер Володимир Путін сподівається використати так зване «перемирʼя», щоб краще підготуватися до продовження війни.

Раніше аналогічну з Зеленським оцінку ідей Путіна дали інші представники його адміністрації, а також президент США Джо Байден.

Раніше 5 січня президент РФ Володимир Путін доручив російському міністру оборони Сергію Шойгу запровадити режим припинення вогню. У міністерстві оборони Росії повідомили, що військам віддано вказівку дотримуватися з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня режиму припинення вогню по всій лінії фронту в Україні.

Нагадаємо, Мінкульт дав дозвіл, а заповідник уклав угоду для проведення різдвяної служби предстоятелем Православної церкви України митрополитом Епіфанієм в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE