На думку клишнього керівника управління зі спецрозслідувань та справ Майдану Сергія Горбатюка, законопроєктом 8271 Рада грубо порушує Конституцію, щоб більш жорстко карати лише певну категорію людей – військовослужбовців.
Про це він заявив в інтерв’ю для Цензор.нет.
Відповідаючи на запитання про своє ставлення до законопроєкту 8271(про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці), кандидат на посаду голови НАБУ Сергій Горбатюк зазначив наступне:
“А ставлення просте, яке я розділю на дві частини. Якщо емоційно, то це законопроєкт людей, які не знають проблематики питання, як діють правоохоронні органи і суди. І що озвучена проблема, то це передусім проблема належної роботи правоохоронних органів і судів. І ще трішки недосконалих процедур. І саме тут треба вносити зміни. Бо якщо за дезертирство суддя дає 3 місяці гауптвахти, а людина за зібраними доказами заслуговує на 5 років, то це значить, що суддя не на своєму місці. Притягуйте його до відповідальності.
А чисто юридична оцінка – цим законопроєктом Верховна Рада України вирішила грубо порушити Конституцію, щоб більш жорстко карати лише певну категорію людей. Військовослужбовців. Бо для вбивць, ґвалтівників, крадіїв, наприклад, заборони карати позбавленням волі нижче нижньої межі не встановлюється. І їх можна достроково звільнити від покарання. Натомість Верховна Рада всупереч Конституції грубо порушує права виключно військовослужбовців, тобто за ознакою місця роботи та форми. А це є злочин. Злочин, передбачений статтею 161 КК, яка каже, що злочином є пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян “за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, що було вчинено організованою групою осіб з використанням свого службового становища”. І в нашому випадку такою ознакою є – перебування на військовій службі. і що караються такі дії позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Це єдино можлива оцінка цьому законопроєкту. Злочин має присікатися. Бо обговорювати, наскільки Верховна Рада може порушувати Конституцію України в якихось благих намірах – це шлях у пекло свавілля. І оскільки в нас Верховна Рада постійно цим страждає, то варто, щоб вони хоч раз потрапили на лаву підсудних (290 осіб, які голосували), і більше таких законопроєктів, які порушують Конституцію України НІКОЛИ не буде.
Проблематика є, з тими ж п’яницями в армії, і з нею необхідно працювати щодо удосконалення процедур, але для цього треба, щоб хтось дослухався до порад знизу, тих, хто безпосередньо з цим стикається. Але зовсім не в такий спосіб, як це зробили. Бо так як це пропонується, це свідчить, що законодавці не знають ні кримінального права, ні процесу, і не мають совісті та страху".
Нагадаємо, заступника голови Одеської обласної держадміністрації Олега Муратова, якого СБУ нещодавно затримала на хабарництві, звільнено з посади.