Компанія, з якою Міноборони уклало скандальний договір про закупівлю харчів для військових на 13,16 мільярда гривень визнала, що оприлюднений ЗМІ контракт справжній. Натомість, компанія спробувала виправдати космічні ціни.
Про це пише у Facebook керівник ЦПК Віталій Шабунін.
“Компанія, з якою Міноборони збиралося вкрасти в ЗСУ 4 млрд грн на закупівлі їжі вийшла зі “спростуванням”.
Із важливого: постачальник (як і міноборони раніше) НЕ СПРОСТУВАЛИ, що оприлюднений контракт справжній. Натомість, компанія спробувала виправдати космічні ціни.
Я б в принципі НЕ реагував на їх відмазки (хіба це пішло би від Міноборони). Проте саме цю лапшу вішатиме сьогодні депутатам команда Резнікова.
Отже, чому постачальник бреше про ціни, виправдовуючи спільників з Міноборони. Нижче короткий розбір журналіста-викривача Юрія Ніколова”, – зазначив активіст.
Далі він наводить Facebook-допис автора резонансного розслідування на ZN.ua Юрія Ніколова.
"Ще раз вибачаюсь, що не встигаю реагувати на всі коменти і теги! Але дуже дякую. Без підтримки колег і читачів я б вже міг повірити, що чорне – це біле, і пішов би здаватись на дурку.
Отже щодо пояснень постачальника Міноборони «Актив компані», які вийшли вчора надвечір (на скріні).
Вони напирають на схему, впроваджену кілька років тому. Мовляв, Міноборони купує не просто харчі, а комплект продуктів за Каталогом з переліком продуктів більше 400 найменувань. Цю схему придумали для виграшу «своїх» фірм на відкритих торгах та маніпуляцій при поставці.
Спрощено схема виглядає так. Міністерство оборони оголошує закупівлю комплекту з 400 позицій необхідних харчів. Учасник заповнює таблицю з цінами за одиницю (кг, штука, літр). Далі для розрахунків ціну кожного товару приводять до ціни за 1 грам чи 1 кілокалорію (тут самі військові мають пояснити що вони беруть за одиницю). І потім сумують оті ціни за 1 грам по всій таблиці. І так отримують вартість «комплекту».
Ще раз – вартість комплекту, це сума цін усіх товарів в таблиці приведених чи то до ціни за 1 грам, чи то 1 кілокалорію.
Нормальний постачальник для участі в тендері пише ринкову ціну (ну хоча б на рівні магизину, до якого товари також возять з продуктових баз): «осетр охолоджений – 400 грн/кг, картопля – 8 грн/кг, яйце 7 гривень/штука, куряче стегно 80 гривень/кг».
І сумарно ціна пропозиції нормального учасника становить 495 гривень.
Блатний постачальник пише: «осетр охолоджений – 240 грн/кг, картопля – 22 грн/кг, яйце 17 гривень/штука, куряче стегно 120 гривень/кг».
І сума блатного становить 399 гривень. Це ж менше від 495 у нормального? Да. Тому блатний і виграє тендер. І починає розказувать – у мене найдешевеший комплект.
Вся ця схема можлива, якщо військовий замовник не вимагає у блатного поставки осетра по абсолютно неринковій ціні 240 гривень, завдяки заниженню якої він і виграв торги. І запрашує поставку саме яєць, картоплі і курятини, які зашиті у дешевий комплект по завищеній ціні.
Або якщо в контракті прописана можливість постачальника відмовитись від поставки осетра з заміною однаковою кількістю кілокалорій іншого продукту. Наприклад, замінити осетра курячими стегенцями.
Тобто це звичайна змова з міноборонівським замовником, який або на рівні контракту зашив можливість постачальника маніпулювати Каталогом, або на стадії замовлення продуктів не вимагає дешевого, але хоче дорогі яйця.
Історія про довгий контракт і коливання цін і поставку на фронт – це вообще фуфло.
Закупівлі Міноборони вивели з «Прозорро» в тому числі для того, щоб замовляли швидко, щоб могли реагувати на зміни обстановки. Тому Резніков і його тиловики можуть хоч кожен день переглядати рівень цін і оформлювати додатки до договору.
Подібне було у 2022 році. Тоді Міноборони мало контракти на поставку цих самих харчів у ті самі регіони, але кожен був довжиною від 1 до 3 місяців. І тоді яйця коштували від 6 до 9 гривень. При цьому по вересневому контракту з компанією «Ок ленд фуд» поставка була не тільки для частин у Києві Житомирі чи Сумщині, але й для фронтових Харківщини і Донеччини. І нічо – ціна яйця була 6 гривень, а куряче стегно записали у контракт по магазинній ціні 84 гривні. Тобто доставка не впливала на стелю ціни у контракті так драматично, як у річному контракті з «Актив компані», що почав діяти з 1 січня".
Згодом Ніколов додав наступне:
"Я особисто незнайомий з Олексієм Резніковим. Тому оцінюю його виключно по діям. І на жаль, я тепер впевнений, що він нехороший міністр.
Ось це його пояснення ціни яєць по 17 гривень за штуку. https://www.facebook.com/reznikovoleksii/posts/605950371541318 Мовляв, це «звичайна технічна помилка». І потім міністр дуже довго пояснює як цю помилку зробили. Мовляв, потрібно було написати ціну не за штуку, а за кілограм яєць, а в кілограмі два десятка яєць, тому насправді їх ціна 85 гривень за десяток.
Ааааааааааааааааа))))
Вибачте. Це пиздець.
Я ось на колажик спеціально скопіював з рядки з цінами яєць у цьому і попередніх контрактах Міноборони з 2021 року. Самі контракти, які джерела передали мені і Євгену оприлюднені тут, можете перевірити https://nashigroshi.org/.../z-iavylys-dani-pro-kharchovi.../
Там чітко видно, що Міноборони про яйця завжди писало штуки. Не кілограми. Не «лотокнадвадесятки». Штуки. І ціна в тих контрактах відповідала саме ціні за штуку 3,90 – 6,00 – 9,00 за одне яйце.
Тупість ще й в тому, що «технічна помилка» штука замість кілограма, передбачає що треба було написати в контракті не 17 а 170.
А в картоплі по 22 гривні за кілограм яку «технічну помилку» допустили в контракті? Мали на увазі трикілограмову сітку?)))
А курячі стегенця по 120 гривень – це за півтора стегна?
В общім, пан міністр довів, що він не хоче боротись з проблемою корупції. Своїм постом він довів, що сам є частиною проблеми. І зараз просто намагається відпетляти так, щоб не руйнувати вибудованих схем.
В одному я погоджуюсь з Резніковим. Гроші по цьому контракту ще не пішли. Тобто фактичні збитки в особливо крупних ще не нанесені.
І тому у Володимира Зеленського зараз є унікальна можливість світу як Україна змінюється на очах.
Раніше наша влада тотально прикривала «своїх хлопців», цькуючи розслідувачів, ламаючи НАБУ, тормозячи судову реформу. Так само діє Роісся. Це там Навального труять та садять в тюрму за викриття корумпантів.
Ми можемо якраз на цьому прикладі довести Байдену, Шольцу і Макрону, що Україна – не Роісся. В Україні схеми викорінюються, а не консервуються через на всю голову дибільні відмазки міністрів".
І згодом ще цікавий пост від журналіста:
"Друзі! Я коли говорив, що ще ніколи в житті не робив стільки зусиль, щоб моя стаття не вийшла в ефір - я не брехав, і не скромнічав. Інформація була доведена до вищого керівництва Офісу президента. Запит в Міноборони був зроблений за тиждень до публікації. Але відповіді на нього не надали. Але після отримання нашого запиту МО випустило попередження, що готуються "фейкові вкиди". Насправді саме з того прес-релізу я і зрозумів, що Резніков - реально по той бік проблеми.
Те що насправді купа людей були поінформовані про проблему ще до нашої публікації - тепер свідчить і повідомлення НАБУ про те, що вони відкрили провадження ще до оприлюднення інформації у ЗМІ. За моїми даними, це правда.
І вихід публікації ми умисно затримували, щоб недайбоже не вийти до Рамштайну. Збройна зустріч відбулась в п'ятницю, наша стаття - вийшла у суботу.
Я справді дуже хочу поремонтірувать проблєму. Зекономити мільярди для закупівлі необхідних ніштяків ЗСУ. Прибрати з команди гравців, які заважають перемозі України в війні проти рашистів, грабуючи і так обмежений державний бюджет".
Як повідомлялося, НАБУ розслідує ймовірні зловживання Міноборони при закупівлі продуктів харчування для військових, у той час як міністр оборони Резніков заперечив корупційні закупівлі відомства і заявив, що винного за злив покарають.
Своєю чергою, міністр оборони Олексій Резніков заперечив корупційні закупівлі його відомства, пов’язав появу інформації про тендери з “Рамштайном” і заявив, що винного за злив покарають.
Нагадаємо, з 50 тисяч завербованих ув’язнених у російських колоніях на війну в Україну у ПВК “Вагнер” залишилось лише 10 тисяч.