Волонтер і громадський діяч Сергій Притула прокоментував мобілізацію в Україні та зізнався, що не схвалює методів роботи ТЦК.
Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.
“Давайте нехай він (законопроєкт про мобілізацію – ред.) пройде комітет, і тоді, коли його вже там будуть готувати до першого читання, можна буде про щось дискутувати. Тому що зараз це абсолютно така хайпова тема, на якій всі намагаються зробити собі якісь бали, скеровувати вектори критики, різні політики, влада на військових, військові на владу і так далі. Глобально є клопіт, звичайно, в суспільстві з процесами мобілізації. І цей клопіт впирається в те, що почастішали випадки не зовсім шляхетного поводження працівників ТЦК по відношенню до людей, яких мобілізують. І треба з цим щось робити, бо я дуже добре пам’ятаю ці черги добровольців в лютому-березні 22-го року, які йшли захищати країну, маючи це за честь, за найвищу честь в своєму житті. Коли люди кажуть, що Україна понад усе, то для цих людей Україна навіть понад життя”, – сказав волонтер.
За словами Притули, “якщо ми хочемо, щоб у нас і далі люди йшли захищати країну, потрібно процеси ставити так, щоб служба в армії не виглядала покаранням”.
“Армії потрібне поповнення. Людей, яких мобілізують, їм потрібна повага. Це дуже просте слово, але за ним стоїть багато речей, які треба зробити людині, яку мобілізують. Тобто, вибачте, але коли тебе на вулиці просто пакують в бус, везуть ТЦК, і завтра ти вже їдеш в учєбку, повага полягає в тому, що треба дати людині час закрити свої справи. Ми всі дорослі люди. Є сім’ї, є діти, є обов’язок. Батька перед своєю родиною. Дайте людині тиждень. Купа людей є, які кажуть, дадуть повістку, я піду. Але дайте мені час закрити справи. В когось якийсь кредит треба може закрити, якісь борги роздати, пін-коди від карток переписати, паролі якісь дати. Перепрошую, заповіт написати нотаріально, завірити, бо ти йдеш на війну, ти не знаєш, ти повернешся чи ні. На це треба час. Дайте його людям. Слово гідність не повинно вивітрюватися. Тільки тому, що війна”, – вважає він.
Нагадаємо, фахівці Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували відбір сімей загиблих російських військових, присутніх на різдвяній зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним, відзначивши, що такі відбори є стандартною практикою Кремля.