Politerno > Україна і світ > В Угорщині спалахнув скандал через оприлюднення аудіо щодо корупції в уряді Орбана

В Угорщині спалахнув скандал через оприлюднення аудіо щодо корупції в уряді Орбана

  • 26 Березня, 2024
  • 304 Переглядів
  • 0

В Угорщині спалахнув скандал після оприлюднення аудіозапису з голосом ексміністерки юстиції Юдіт Варги, на якому вона нібито підтверджує змову угорських урядовців з метою приховування корупції. 

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агенцію АР.

Запис оприлюднив колишній угорський посадовець та заразом колишній чоловік Варги, а нині опозиціонер і яскравий антиорбанівець Петер Мадяр.

Мадяр, колишній політичний інсайдер, каже, що став інформатором, щоб розкрити масштаби корупційної змови. Він опублікував вранці 26 березня у соцмережах Facebook і YouTube запис, на якому голос Варги описує, як інші урядовці домоглися видалення доказів з протоколів суду, щоб приховати свою роль у корупційних бізнес-операціях.

“Вони підказали прокурорам, що потрібно вилучити”, – розповідає Варга на записі, який, за словами Мадяра, він зробив під час розмови у квартирі колишнього подружжя.

У вівторок вранці Мадяр передав запис до прокуратури в Будапешті, аби та використала його як доказ.

У дописі у Facebook Варга звинуватила Мадяра у домашньому насильстві під час їхнього шлюбу та стверджувала, що вона зробила ці заяви під тиском.

“Я сказала те, що він хотів почути, щоб якомога швидше втекти. У такій ситуації будь-яка людина може сказати те, що вона не має на увазі в стані страху”, – написала Варга. Мадяр заперечив її звинувачення в окремій публікації на своєму Facebook.

Колись високопоставлений, але маловідомий член політичного оточення Орбана, Мадяр став відомим, коли в лютому дав інтерв’ю популярному YouTube-каналу Partizan, у якому звинуватив уряд Орбана в широкомасштабній корупції та використанні наклепницьких кампаній для дискредитації опонентів.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №11115 щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація, зокрема Telegram, який заснований Павлом Дуровим.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE