Politerno > Україна і світ > В Україні ініціюють серйозні обмеження для роботи Telegram

В Україні ініціюють серйозні обмеження для роботи Telegram

  • 26 Березня, 2024
  • 195 Переглядів
  • 0

У пояснювальній записці вказано, що деякі платформи спільного доступу до інформації мають багатомільйонну аудиторію в Україні. Згідно з дослідженням від 2023 року, аудиторія Telegram перевищувала YouTube в 4,5 рази – 72% проти 16% відповідно.

“Очевидно, що платформа, яка використовується 72% українців для отримання інформації, повинна мати регулювання не менше ніж інші джерела масової інформації із значно меншим охопленням. Додатковим аргументом для запровадження регулювання є те, що, наприклад, платформа Telegram може бути пов’язана з державою-агресором”, – йдеться у документі.

Так, законопроект вимагає, щоб виокремлювались провайдери платформ спільного доступу до інформації як окремі суб’єкти у сфері медіа. Також уточнюється, що ключовою відмінністю платформ спільного доступу, через які поширюється масова Інформації, є наявність на них сторінок (облікових записів, каналів тощо).

Передбачені й інші зміни:

встановлюються вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації відповідно до ст. 23 закону про медіа. Однак їх не будуть зобов’язувати проходити реєстрацію, замість цього такі провайдери повинні забезпечити присутність в Україні свого представника (представництво, юридична або фізична особа з довіреністю) для комунікації. Ця вимога не поширюється на платформи, які зареєстровані або мають представництво в ЄС;

на провайдерів платформ, через які поширюється масова інформація, покладаються зобов’язання, на вимогу Національної ради, розкривати структуру власності та джерела фінансування;

законопроект також пропонує встановити законодавчу презумпцію, що неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою;

органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності;

законопроект пропонує Кабміну врегулювати порядок використання посадовцями та військовослужбовцями сервісів провайдерів платформ спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності, оскільки використання медіа військовими формуваннями, які входять до сектору безпеки і оборони, можуть мати особливості пов’язані із специфікою діяльності та особливими вимогами безпеки інформації.

Законопроект зареєструвала група нардепів. Документ має пройти два читання в сесійній залі, а потім отримати підпис президента.

Останнім часом високопосадовці в Україні дедалі частіше говорять про нагальність регулювати роботу Telegram. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявляв, що адміністрація соціальної мережі Telegram наразі відмовляється йти на контакт із українською владою та блокувати канали, які поширюють російську пропаганду.

Читайте також: У ЗСУ звинуватили медіа в підриві довіри до ТЦК: журналістка пояснила, чому ця теза є маніпулятивною

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE