Politerno > Україна і світ > У ЄС розповіли, чому окремі країни вирішили відвідати “інавгурацію” Путіна

У ЄС розповіли, чому окремі країни вирішили відвідати “інавгурацію” Путіна

  • 7 Травня, 2024
  • 283 Переглядів
  • 0

Речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано на брифінгу пояснив, що, незважаючи на рекомендації державам Євросоюзу не відвідувати так звану “інавгурацію” Володимира Путіна, країни-члени мають право ухвалювати власні рішення у сфері зовнішньої політики.

Про це Стано заявив на брифінгу в Брюселі, передає “Європейська правда”.

“Це рішення, які вони ухвалюють на основі їхньої компетенції, на основі національного суверенітету, тому що, врешті-решт, йдеться про двосторонні відносини”, – зазначив Стано.

Він нагадав, що ЄС як інституція не представлений на “інавгурації” у Москві своїм послом. Дипломат ЄС отримав відповідні рекомендації від зовнішньополітичної служби Євросоюзу і утримався від участі.

Водночас, сфера міжнародних справ належить до компетенції держав-членів, тому вони самостійно можуть ухвалювати рішення щодо свого представництва на “інавгурації”, сказав Стано.

Стано сказав, що країни, які вирішили відправити своїх представників на “інавгурацію” Путіна, повинні самі надати пояснення, чому вони це зробили. 

“Високий представник (Боррель) сьогодні вранці пояснив, чому, на його думку, для ЄС недобре брати участь у заході за участю Путіна”, – додав речник.

Як стало відомо, 20 країн-членів Євросоюзу бойкотуватимуть так звану інавгурацію на черговий президентський термін російського диктатора Володимира Путіна, проте 7 інших країн ЄС нібито планують взяти участь у події, направивши своїх представників.

Нагадаємо, понад 30 депутатів Європейського парламенту закликали віцепрезидента Єврокомісії, верховного представника Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля призупинити Грузії статус кандидата на вступ до ЄС.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE