Politerno > Україна і світ > Колишньому заступнику Офісу президента оголосили підозру у незаконному збагаченні

Колишньому заступнику Офісу президента оголосили підозру у незаконному збагаченні

  • 22 Травня, 2024
  • 194 Переглядів
  • 0

22 травня 2024 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн колишньому заступнику керівника Офісу Президента України Андрію Смирнову. Дії особи кваліфіковані за ст. 368-5 КК України.

У межах досудового розслідування, яке здійснюють детективи НАБУ, встановлено, що у 2020–2022 роках посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн. Мова йде про 2 автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), 2 мотоцикли (Honda та BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у престижному ЖК у Львові та земельну ділянку на Закарпатті.

Переважна частина набутого майна була оформлена на рідного брата, проте особа зберегла за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda був зареєстрований на друга, однак згодом посадовець переоформив його на себе.

Проте з’ясувалося, що ані офіційного доходу, ані заощаджень не було достатньо для їх придбання. Різниця між вартістю майна та коштами особи становить 15,7 млн грн.

Розслідування САП та НАБУ розпочали після оприлюднення журналістського розслідування «Української правди», а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

У лютому 2023 року журналісти УП з’ясували, що у 2022 році брат на той час заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова Ігор придбав майно, у тому числі квартиру та земельну ділянку в Карпатах за ціною, значно нижчою за ринковою загальною сумою чверть мільйона доларів.
Повідомлялося, що брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взялись гроші на покупки, і чому ціни занижені.

29 березня президент Володимир Зеленський звільнив заступника голови Офісу президента Андрія Єрмака Андрія Смирнова.

Читайте також: Створено Тимчасову спецкомісію, яка вивчить використання коштів на закупівлю дронів та облаштування фортифікацій на лінії зіткнення

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE